29 / Серпень, 2018
29 серпня 2018 року відбулось засідання Уряду під головуванням Премʼєр-міністра України Володимира Гройсмана.
У засіданні взяли участь Голова АМУ, Київський міський голова Віталій Кличко та директор Центрального Офісу впровадження децентралізаційної реформи АМУ Володимир Мягкоход.
Під час засідання Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич озвучила основні проблеми та проінформувала про стан готовності закладів освіти до нового навчального року. Зокрема, вона зауважила, що держава збільшує фінансування галузі. Так, у 2017 році 5,72% ВВП було спрямовано на освіту, а цього року ‒ 6,7% ВВП.
Міністр позитивно оцінила спільну діяльність Уряду та органів місцевого самоврядування, спрямовану на подолання черг до закладів дошкільної освіти. Адже у 2016 році така черга складала 91 тис. дітей, натомість цього року - 40 тис. дітей.
Л.Гриневич назвала три основні зміни, що очікують на дітей, які цього року йдуть до першого класу:
- Новий зміст освіти, розроблений на основі Державного стандарту початкової освіти.
- Перепідготовлені за новими методиками 40,5 тис. учителів.
- Оновлене освітнє середовище.
Міністр зауважила, що різною в регіонах є підготовка до впровадження Нової української школи. Так, з субвенції на НУШ використано лише 44% коштів, з субвенції на фабрики друку ‒ 66%.
«Маємо гарний приклад Києва, влада якого зробила втричі більше інвестицій, ніж профінансовано державою на НУШ. Лідером у закупівлі обладнання є Сумська область, лише на 10% використала кошти Миколаївська область», ‒ акцентувала Лілія Гриневич.
З метою моніторингу впровадження реформи НУШ органами місцевого самоврядування Міністр освіти і науки Лілія Гриневич звернулась до Володимира Гройсмана із проханням щодо створення координаційного урядового органу й запропонувала, зокрема, до його складу включити Асоціацію міст України.
Окрім того, Міністр розповіла про стан друку підручників, проблеми, що гальмують виконання графіку їх завезень, а також про інші важливі питання функціонування галузі.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: