13 / Грудень, 2021
9 грудня Уряд затвердив Концепцію Державної цільової соціальної програми розвитку професійної (професійно-технічної) освіти на 2022-2027 роки, яка передбачає осучаснення змісту та якості освіти, розвиток партнерства, а також популяризацію професійної освіти. 
У Концепції враховано пропозиції Асоціації міст України щодо можливості передачі цілісних майнових комплексів закладів професійної (професійно-технічної) освіти та повноважень з управління цими закладами не тільки на обласний рівень, а й містам-обласним центрам за їх ініціативи. Важливим результатом Концепції має стати остаточна передача закладів професійно-технічної освіти з державної в комунальну форму власності та розширення їхньої автономії.
Концепцією Державної цільової програми окреслено проблеми сфери професійної освіти та шляхи їх вирішення, зокрема через підвищення мотивації педагогів, збільшення зарплат і залучення більшої кількості міжнародних партнерів, а також визначено ключові показники ефективності сфери професійної освіти, зокрема:
  • заклади мають виконувати державне та регіональне замовлення на підготовку робітників не менше, ніж на 95%,
  • працевлаштування випускників має складати близько 80%,
  • запровадження системи незалежного оцінювання результатів навчання здобувачів професійної (професійно-технічної) освіти,
  • створення інформаційної системи управління освітою (EMIS),
  • створення єдиної освітньої платформи для дистанційного навчання у сфері професійної (професійно-технічної) освіти,
  • запровадження роботи центрів професійної досконалості у кожній області,
  • створення банку даних успішних закладів освіти, кращих практик організації освітнього процесу.

З Концепцією можна ознайомитися за посиланням.

 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)