24 / Квітень, 2017
За підсумками робочої наради Прем'єр-міністра України з членами Правління Асоціації міст України, що проходило 21 березня 2017 року, Володимир Гройсман надав доручення міністерствам прискорити вирішення питань, що особливо важливі для місцевого самоврядування (читати).
Одне з доручень – опрацювати спільно з Асоціацією міст України питання щодо можливості використання земель оборони, які не використовуються Міністерством оборони України за цільовим призначенням.
Асоціація запропонувала своє бачення вирішення проблеми: розробити план заходів щодо проведення інвентаризації земельних ділянок Міноборони на відповідність їх використання за цільовим призначенням. В плані заходів необхідно також передбачити передачу земельних ділянок, що не використовуються за цільовим призначенням, у комунальну власність територіальних громад, на території яких (або біля яких) розташовуються ці ділянки.
Органи місцевого самоврядування спільно з органами виконавчої влади зможуть розробити організаційні заходи щодо включення перспективних ділянок у межі населених пунктів з метою, у тому числі, задоволення потреб учасників АТО в отримання земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських споруд.
Зазначаємо, що це один із механізмів вирішення проблеми щодо забезпечення земельними ділянками учасників АТО. Інший варіант, який пропонує Асоціація, це надати право отримати грошову компенсацію взамін земельної ділянки.
Оскільки право на отримання земельних ділянок учасниками АТО розповсюджується на всю територію України, при грошовій компенсації кожен учасник АТО реально матиме змогу реалізувати своє право у будь-якому регіоні країни.
Асоціація міст України вважає за доцільне встановлювати єдиний розмір компенсації з Державного бюджету (без врахування місця реєстрації) з метою запобігання дискримінації за місцем проживання та забезпечення рівних прав всіх учасників АТО. Орієнтовно, за підрахунками АМУ, сума компенсації на одну особу становитиме 200-250 тисяч гривень.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)