10 / Квітень, 2018
Громаді, щоб долучитись до програми «Громада, дружня до дітей та молоді», потрібно до 15 квітня 2018 року надіслати лист зацікавленості за підписом голови громади на ім’я Джованні Барберіс, Голови Представництва ЮНІСЕФ в Україні (адреса: вул. Інститутська, 28, 01021, Київ; електронна копія — на пошту vstarikov@unicef.org). Підготовка листів спільно з організаціями громадянського суспільства заохочується, але не є обов’язковою.
Лист має містити:
  • Короткий опис заходів у соціальному або інших секторах, спрямованих на дітей та молодь (у тому числі найбільш вразливі групи), що були реалізовані в громаді на протязі минулих 2-3 років. Якщо текст перевищує 3 абзаци, така інформація може бути викладена у додатках до листа;
  • Короткий опис реалізованих заходів, направлених на підвищення рівня участі дітей та молоді в ухваленні рішень громади (за наявності);
  • Опис бачення громадою подальшого її розвитку у сфері дітей та молоді (у тому числі найбільш вразливих груп).
Українські муніципалітети, що будуть сертифіковані експертами Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), отримають почесний статус кандидата в учасники ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» та будуть запрошені на Міжнародний форум муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді, який відбудеться 1 червня 2018 року, у Всесвітній день захисту дитини, в Києві. У Форумі також візьмуть участь представники муніципалітетів, що підтримують ініціативу, з інших країн.
Нагадаємо, 29 березня в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, Асоціацією об’єднаних територіальних громад та Національною молодіжною радою України. Від імені АМУ Меморандум підписав Виконавчий директор Асоціації Олександр Слобожан.
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право на освіту та охорону здоров’я. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді, отримуватимуть спеціальний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, в соціальні проекти. Ініціатива працює з 1996 року і до неї залучені муніципалітети понад 30 країн світу на всіх континентах. Дивитися презентацію.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)