21 / Листопад, 2016

Асоціація міст України виступає проти прийняття підтриманого Урядовим комітетом проекту Закону «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» щодо вдосконалення розрахунків за електричну енергію»

17 листопада 2016 року Урядовим комітетом з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, за результатами обговорення підтримано проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» щодо вдосконалення розрахунків за електричну енергію». Законопроект передбачає покладення на підприємства централізованого водопостачання та водовідведення зобов’язання здійснювати розрахунки за спожиту електроенергію з її постачальником виключно через поточні рахунки із спеціальним режимом використання. Таким чином підприємствам водопостачання пропонується працювати через так звані «спецрахунки», які були однією з причин занепаду галузі теплопостачання.

Асоціація міст України виступає категорично проти цього законопроекту та відповідно введення спецрахунків для підприємств водопостачання з наступних підстав:

  1. Встановлення обов'язку відкриття таких рахунків є прямим вручанням держави в господарську діяльність таких суб'єктів та порушує вимоги ст.ст. 6, 25, 44 Господарського Кодексу України, 1074 Цивільного кодексу України.
  2. Підприємства водопостачання знаходяться у край важкому становищі, викликаному невиконанням обов’язків держави по відшкодуванню різниці в тарифах, несвоєчасному перерахуванні коштів за надані пільги та субсидії, кліринговою системою розрахунків при збільшенні категорії субсидіантів до 70 відсотків. Введення у цій ситуації спецрахунків приведе до катастрофічних наслідків. Досвід минулого опалювального періоду показав, що при застосуванні спецрахунків в минулому році для підприємств теплопостачання, норматив відрахування коштів постачальникам енергоресурсів становив подекуди 100%.

Ми вважаємо, що для введення спецрахунків підприємствам водопостачання немає об’єктивних причин, окрім того, це призведе до невиконання необхідних і першочергових зобов’язань підприємств водопостачання щодо виплати заробітної плати, ліквідації аварій та проведення  інших невідкладних ремонтних робіт, виконання умов укладених договорів (в т.ч. кредитних та інвестиційних).

Зауважуємо, що Урядовим комітетом взята до відома позиція Асоціації міст України, окрім того від голосування за законопроект утримався представник Мінрегіону.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)