15 / Грудень, 2023

14 грудня у місті Лісабон, Португалія, нагороду Ради Європи «Північ-Південь» від імені Асоціації міст України отримав член Правління Асоціації міст України, Голова Секції тимчасово окупованих та деокупованих громад, мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Асоціація міст України відзначена Премією Ради Європи «Північ-Південь» 2022 року на знак визнання рішучої відданості забезпеченню кращої  інтеграції  внутрішньо переміщених осіб у приймаючих громадах та вирішенню соціально-економічних проблем, що виникають у людей під час війни.

Ця Премія - визнання Радою Європи зусиль Асоціації міст України щодо підтримки демократичних цінностей в Україні шляхом забезпечення повної відповідності законів, що регулюють функціонування органів місцевого самоврядування положенням Європейської хартії місцевого самоврядування.

Марсело Ребело де Соуза, Президент Республіки Португалія, відкрив церемонію нагородження та зазначив, що «війну в Україні не можна програти».

«Хто, як не нове покоління українців разом із союзниками, може краще зрозуміти, що є важливим для того, щоб не програти війну? Війна не виграється лише військовим шляхом. Війна виграється гуманно, соціально, економічно та культурно. Ось чому ця нагорода означає нашу солідарність, Півночі і Півдня, у війні, яку не можна програти», - додав Марсело Ребело де Соуза.

Марія Пейчинович Буріч, Генеральний секретар Ради Європи, під час церемонії зазначила:

«Лауреати досягли успіху в реалізації європейських цінностей на практиці, позитивно впливаючи на життя громадян і, в свою чергу, надихаючи інших, показуючи, чого можна досягти».

У церемонії нагородження також взяли участь:

Аугусто Сантос Сілва, Президент Асамблеї  Португальської  Республіки,

Франческа Камільєрі Веттігер, Президент Виконавчого комітету Центру «Північ-Південь»,

Едіте Естрела, Голова Португальської делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи та Віце-президента  Асамблеї  Республіки, що представляє Президента Парламентської асамблеї  Ради Європи.

Вадим Бойченко  від імені Асоціації міст України подякував за допомогу Україні в її боротьбі за незалежність і демократію та розповів про стан громад в умовах жорстокої війни.

«Для нас ця відзнака є дуже важливою, адже Асоціація міст України об’єднує північ і південь України, які зараз знаходяться на межі з агресором, об’єднує схід і захід України, які солідарні як одне ціле в боротьбі за незалежність, свободи та демократію всього світу», - зазначив він.

У кінці своєї промови мер Маріуполя ще раз подякував присутнім та наголосив на неймовірній згуртованості демократичного світу, яку світ ще ніколи до цього не бачив.

«Ми змогли відкинути агресора з частини територій тільки об’єднавшись.

Ми об’єднались в громадах, об’єднали Південь і Північ, Схід і Захід.

З Україною об’єднався весь демократичний світ.

Дякуємо Вам за підтримку й допомогу, дякуємо за цю Премію.

Разом обов’язково переможемо!» - підсумував Вадим Бойченко.

 

У рамках візиту Вадим Бойченко мав також зустрічі з:

Карлосом Моедасом, мером міста Лісабон,

Хорхе Секейро, Головою делегації  Португальської  Республіки в Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи, мером міста Сан-Жоао-да-Мадейра,

Марією Михайленко, Надзвичайним і Повноважним Послом України в Португальській Республіці.

Під час зустрічей обговорювались теми гуманітарної допомоги Україні, майбутнього відновлення громад та збільшення співпраці між португальськими та українськими муніципалітетами.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)