17 / Березень, 2023

Однією з ключових умов безперебійного надання побутовим та іншим споживачам послуг гарячого водопостачання в міжопалювальний період є гарантоване забезпечення підприємств комунальної теплоенергетики природним газом за цінами станом на 24 лютого 2022 року.

Відповідний механізм гарантованого постачання був затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 812 від 19 липня 2022 року «Про затвердження Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам». Цією постановою передбачається, що забезпечення підприємств теплопостачання за таким механізмом буде здійснюватися по 31 березня 2023 року. Водночас необхідність забезпечення споживачів послугами гарячого водопостачання буде існувати і після встановленого цією постановою терміну.

Зазначимо, що необхідність гарантованого забезпечення природним газом існує не лише у підприємств комунальної теплоенергетики, а й у бюджетних установ та організацій, ОСББ, ЖБК тощо, які забезпечують задоволення базових потреб мешканців громад.

Саме тому необхідність продовження відповідного режиму постачання природного газу за спеціальними обов’язками стала предметом обговорення під час засідання Правління Асоціації міст України, яке відбулося 3 березня 2023 року. В обговоренні даного питання взяв участь також Голова Правління НАК «Нафтогаз України» Олексій Чернишов.

За результатами обговорення шляхів вирішення проблеми, Правлінням Асоціації міст України було ухвалено звернення до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А., в якому висловлена пропозиція гарантувати обсяг природного газу за цінами, що діяли станом на 24 лютого 2022 року підприємствам ТКЕ, бюджетним установам та організаціям, некомерційним підприємствам для забезпечення гарячого водопостачання в міжопалювальний період.

Завдяки налагодженому конструктивному діалогу між Урядом, НАК «Нафтогаз України» та Асоціацією міст України, ми очікуємо вирішення зазначеної проблеми вже найближчим часом.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)