26 / Листопад, 2019
До Асоціації міст України надходять численні звернення органів місцевого самоврядування щодо загрози обмеження НАК «Нафтогаз України» постачання природного газу комунальним підприємствам теплопостачання. Така ситуація виникає, оскільки постановою Кабінету Міністрів України від 19.10.2018 р. №867, зокрема, встановлено, що НАК «Нафтогаз України» повинен припинити постачання природного газу підприємствам ТКЕ, які не забезпечили розрахунки за спожитий газ на рівні 90%.
При цьому постановою Кабінету Міністрів України від 29.09.2019 р.№857 рівень обов’язкових розрахунків за природний газ для виробників теплової енергії, управління яким здійснює Фонд державного майна України, тобто виключно для державних ТЕЦ, зменшено з 90% до 60%  на період з 1 жовтня 2019 р. до 1 травня 2020 р. 
Оскільки з початком опалювального сезону знижується рівень розрахунків населення за спожиту теплову енергію і підприємства комунальної теплоенергетики не зможуть забезпечити відповідний рівень розрахунків за спожитий природний газ, існує реальна загроза відключення їм газу та, відповідно, припинення постачання тепла та гарячої води. 
 
Для недопущення зупинки надання послуг теплопостачання та гарячого водопостачання  жителям громад Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України О.Гончарука з пропозицією знизити на період опалювального сезону 2019-2020 років рівень обов’язкових розрахунків підприємств теплокомунерго за спожитий природний газ до 60%, тобто до такого ж рівня, який Уряд встановив для державних ТЕЦ.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)