22 / Жовтень, 2021
30 вересня 2021 року між Кабінетом Міністрів України в особі Прем’єр-міністра України, Міністра розвитку громад та територій України та Міністра енергетики України, НАК «Нафтогаз України», Офісом Президента України, Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» та Палатою місцевих влад Конгресу місцевих та регіональних влад був укладений Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді 2021/2022 рр.
Серед іншого, підписанти Меморандуму досягли згоди, що Уряд забезпечить державну підтримку бюджетів територіальних громад, зокрема, за рахунок субвенції на допомогу громадам, у яких індекс податкоспроможності менше або дорівнює 0,9, що дозволить покрити не менше 80% дефіциту коштів місцевих бюджетів на підтримку підприємств теплопостачання, починаючи з четвертого кварталу 2021 року.
АМУ вважає, що виконання цього пункту Меморандуму має супроводжуватися збором інформації від органів місцевого самоврядування про дефіцит коштів місцевих бюджетів на підтримку підприємств теплопостачання. Незважаючи на досягнуті домовленості, станом на 21 жовтня 2021 року відповідної інформації органи виконавчої влади у органів місцевого самоврядування не запитували. В органів місцевого самоврядування на цей момент відсутня будь-яка інформація про дії Уряду з виконання цього пункту Меморандуму.
Асоціація міст України наголошує, що за відсутності компенсації у четвертому кварталі 2021 року органи місцевого самоврядування з дотаційними бюджетами не зможуть виконати умови Меморандуму про забезпечення протягом опалювального періоду 2021/2022 року безперервного надання в населених пунктах України послуг з теплопостачання та не допущення зростання тарифів на ці послуги. АМУ звернулася до Прем'єр-міністра України щодо проскорення виділення відповідної субвенції бюджетам територіальних громад.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)