14 / Вересень, 2020
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Д.Шмигаля щодо внесення змін до постанови «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» №642 від 22.07.2020, з пропозицією заборонити постачальникам енергоресурсів припиняти їх постачання надавачам комунальних послуг під час дії оголошеного в країні карантину.
Необхідність звернення викликана тим, що цією постановою була знята заборона на припинення постачання енергоресурсів надавачам комунальних послуг (яка діяла з початку карантинних заходів). При цьому, в силу норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», надавачі послуг не можуть обмежити постачання комунальних послуг споживачам, навіть якщо ті не розраховуються за них.
Таким чином, постачальники енергоресурсів (у першу чергу електроенергії), погрожують припинити постачання ресурсу у тому випадку, якщо надавачі послуг не погасять існуючу заборгованість. Проте у надавачів послуг відсутні як фінансові ресурси, так і можливості обмежити постачання послуг недобросовісним споживачам. Зокрема, такі проблеми виникли у ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас», КП «Павлоградводоканал» та КП «ВУВКГ» Марганецької міської ради.
Тому з метою вирішення цієї проблеми Асоціація міст України підготувала та надіслала звернення до Прем’єр-міністра України.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)