02 / Вересень, 2022
Органи місцевого самоврядування звертаються до Асоціації міст України з питаннями, що виникають щодо трансформації мережі комунальних закладів середньої освіти, яка триває попри повномасштабне російське вторгнення. В багатьох територіальних громадах продовжується  утворення нових типів закладів: ліцеїв, гімназій та початкових шкіл, як передбачено освітньою реформою та відповідними законами. Не всі заклади середньої освіти трансформовані чи перейменовані, і деякі з них досі лишаються закладами загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів.  
Асоціація міст України звернулася до Міністерства фінансів України з проханням роз'яснити, чи будуть фінансуватися за рахунок освітньої субвенції з вересня 2022 року та в наступних роках заклади середньої освіти, які не переоформили установчі документи та не змінили тип закладу на початкову школу, гімназію, ліцей (Лист АМУ).
Окрім того АМУ запропонувала Міністерству освіти і науки України ініціювати зміни до освітнього законодавства з метою відтермінувати кінцевий термін переоформлення установчих документів ЗЗСО до завершення воєнного стану, а саме: до року, що є наступним після скасування воєнного стану в Україні (Лист АМУ).
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)