11 / Травень, 2018
До Асоціації міст України звернулась Помічнянська міська рада (Кіровоградська область) з питання скорочення на території міської ради робочих місць залізниці (місто Помічна – це центр новоствореної об’єднаної територіальної громади).
Нині планується реформування усіх структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниця», які здійснюють діяльність на території міста Помічна. При цьому ПАТ «Укрзалізниця» є одним з бюджетоутворюючих підприємств міста. Реорганізація передбачає суттєве скорочення робочих міст. Оскільки вивільнені працівники мають вузьку професійну спеціалізацію, вони не зможуть швидко працевлаштуватись на інших робочих місцях. Така ситуація погіршить соціально-економічний стан у місті, призведе до росту безробіття, спричинить різке погіршення умови життєдіяльності родин працівників ПАТ «Укрзалізниця» та збільшення заборгованості за спожиті житлово-комунальні послуги.
Міський бюджет Помічної недоотримає чималу суму коштів у вигляді несплачених податків по реорганізованих структурних підрозділах, які мають спрямовуватися на забезпечення сталого функціонування територіальної громади.
Також слід відмітити, що ситуація погіршується й тим, що в порушення вимог Бюджетного та Податкового кодексів України переведені до інших міст структурні підрозділи Укрзалізниці сплачують податок на доходи фізичних осіб не за фактичним місцем здійснення діяльності.
АМУ наголошує, що такі дії державного монополіста дискредитують реформу децентралізації та ставлять під сумнів доцільність її запровадження державою.
Разом з тим, Помічнянська міська рада має пропозиції щодо сталого функціонування структурних підрозділів ПАТ «Укрзалізниці» у місті, шляхів їх перспективного розвитку, та вважає недоцільним, безпідставним та безвідповідальним проведення псевдореформ, кінцевою метою яких може стати занепад «монозалізничних» міст України.
Асоціація міст України звернулася до Міністра інфраструктури України В.Омеляна (лист)  та В.о. голови Правління ПАТ «Укрзалізниця» Є. Кравцова (лист) з проханням  не допустити скорочення робочих місць ПАТ «Укрзалізниця» по структурних підрозділах, розташованих на території міста Помічна.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)