03 / Лютий, 2021
Асоціація міст України проаналізувала законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо територіальної доступності дошкільної освіти», №4604 від 16.01.2021 р.
У висновку АМУ звернула увагу на те, що пропоноване у законопроєкті формулювання частини 1 статті 14-1 «для забезпечення територіальної доступності дошкільної освіти органи місцевого самоврядування створюють і утримують мережу закладів дошкільної освіти» перекладе обов’язок створити мережу закладів на органи місцевого самоврядування, оскільки поняття мережі закладів є ширшим від поняття створення закладу. А зважаючи на право кожної дитини на здобуття дошкільної освіти, визначене Конституцією України, тлумачення цієї норми може означати покладення на громаду обов’язку створення такої мережі закладів, яка б задовольняла потреби кожної дитини у громаді на здобуття дошкільної освіти. При цьому законопроєкт №4604 не визначає додаткових джерел на створення та фінансування такої мережі.
Нагадуємо, що пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту відмінена і місцеве самоврядування втратило важливе джерело коштів на розбудову та удосконалення соціальної інфраструктури.
Таким чином, щоб уникнути різночитання цього положення, а також враховуючи обмеженість бюджетів територіальних громад, Асоціація пропонує доповнити частину 1 статті 14-1 положенням такого змісту: «органи місцевого самоврядування створюють мережу відповідно до спроможності місцевих бюджетів».
Асоціація міст України вважає, що за відсутності державної субвенції чи іншого державного фінансування дошкільної освіти, прийняття законопроєкту №4604 не забезпечить соціальні гарантії дітям. Наразі законопроєкт не відповідає й передбаченій меті проєкту Закону - створенню відповідних умов для першочергового зарахування до закладів дошкільної освіти осіб, що проживають в територіальних межах обслуговування таким закладом освіти. Тому Асоціація міст України рекомендувала Комітету Верховної Ради з питань з питань освіти, науки та інновацій відправити його на доопрацювання.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)