28 / Вересень, 2021
На розгляді Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг знаходиться проєкт Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" щодо надання соціально-економічної компенсації ризику для населення територіальних громад, які утворені та функціонують на території зон спостереження» №5859 від 20.08.2021.
 
З метою належного доопрацювання законопроєкту №5859 Асоціація міст України висловила наступні пропозиції та зауваження:
1. З огляду на останні зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та зміни в адміністративно-територіальному устрої України термін “в межах адміністративно-територіальних одиниць (обласних, сільських, селищних, міських рад)”, зазначений у статті 1 законопроєкту №5859, необхідно замінити на термін “в межах областей, територій територіальних громад”.
2. З метою попередження використання коштів збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, не за цільовим призначенням та приведення термінології Законопроєкту №5859 до чинних норм Бюджетного кодексу України:
абзац перший частини першої статті 12-2 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку” викласти в такій редакції: “Кошти від збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, в повному обсязі спрямовуються у вигляді субвенції із Державного бюджету України до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на територію яких поширюються відповідні зони спостереження платників збору, і розподіляються між цими бюджетами у такому співвідношенні: ”.

Аналітичний центр АМУ 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)