12 / Листопад, 2020
11 листопада в рамках роботи підкомітету з питань державної політики у сфері поводження з відходами Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування відбулося обговорення законопроєкту «Про управління відходами» №2207-1-д в частині визначення основних механізмів розширеної відповідальності виробника (РВВ). Учасники: народні депутати України, представники центральних органів виконавчої влади, профільних асоціацій, окремих підприємств галузі та експертного середовища.
Від Асоціації міст України у заході взяв участь аналітик з питань ЖКГ Олег Гарник.
В процесі робочої зустрічі  учасники обговорили основні принципи розширеної відповідальності виробників, механізми взаємодії між органами державної влади, місцевого самоврядування, виробниками товарів та підприємствами галузі поводження з відходами.
Цей захід був шостим з запланованих дванадцяти, на яких обговорювалися подані народними депутатами України правки під час підготовки законопроєкту до другого читання.
З графіком обговорення окремих розділів законопроєкту можна ознайомитися за посиланням. Окрім того, організатори заходу забезпечили його відеотрансляцію та можливість перегляду у записі.
Довідково: законопроєкт № 2207-1-д є рамковим, але при цьому він встановлює систему поводження з муніципальними відходами, зокрема: визначає порядок їх збирання, вивезення та оброблення. Проєкт закону визначає також вимоги щодо впровадження роздільного збирання муніципальних відходів та їх рециклінгу, передбачає чіткі вимоги до якісного надання послуги з управління відходами та нарахування плати за таку послугу. Окрім того, законопроєктом пропонується обов’язкове створення у територіальних громадах з чисельністю понад 150 тисяч мешканців такого суб’єкта у сфері поводження з відходами як оператор муніципальної системи управління побутовими, який буде забезпечувати функціонування муніципальної системи управління побутовими відходами. У менших за чисельністю громадах такий суб’єкт може створюватися на розсуд органів місцевого самоврядування.
Асоціація міст України розуміє необхідність перезавантаження законодавства у сфері поводження з відходами, а тому підтримала ухвалення у першому читанні законопроєкту «Про управління відходами» №2207-1-д.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)