22 / Травень, 2020

Протягом п'яти днів (з 18 по 22 травня 2020 року) проводиться Всеукраїнський онлайн-марафон «Перший тиждень енергоефективності та енергозбереження 2020». Захід, що проходить в режимі відеоконференцій, ініціювала Громадська рада при Міністерстві розвитку громад та територій України. Метою проведення марафону є ознайомлення учасників з формуванням та реалізацією державної політики у галузі енергоефективності та енергозбереження, а також з прикладами реалізації енергоефективних проєктів у житлово-комунальному господарстві, будівництві, промисловості, соціальній сфері тощо. 

21 травня на панельній дискусії "Енергоефективність комунальних підриємств" виступив аналітик АМУ з питань ЖКГ Олег Гарник. У виступі на тему «Проблемні питання реалізації енергоефективних проєктів у сфері ЖКГ» він акцентував увагу учасників заходу на тих фінансових інструментах, які надала децентралізаційна реформа органам місцевого самоврядування для реалізації енергоефективних проєктів. Також  аналітик АМУ наголосив на проблемних питаннях, які заважають здісненню енергоефективних заходів у сфері ЖКГ:
  • недосконала нормативно-правова база, яка затягує процес залучення коштів міжнародної технічної допомоги та іноземних фінансових інститутів;
  • фінансова нестабільність органів місцевого самоврядування та підприємств, політична складова тощо.
Окрім того, він озвучив пропозиції, спрямовані на вирішення проблемних питань реалізації енергоефективних проєктів у цій сфері.
По закінченню виступу відбулася активна дискусія між представником АМУ та учасниками заходу, під час якої обговорювалися можливості координації зусиль з метою вирішення проблемних питань.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)