09 / Липень, 2020
8 липня 2020 року Комітет Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг провів Комітетські слухання на тему «Використання природного газу в побуті: безпека, проблеми, шляхи вирішення». У слуханнях взяли участь народні депутати України, представники центральних органів влади, Київської міської державної адміністрації, оператора газотранспортної системи, асоціацій операторів газорозподільчих мереж, управителів та ОСББ. Від Асоціації міст України у заході взяв участь аналітик з питань ЖКГ Олег Гарник.
Комітетські слухання були проведені в режимі відеоконференції та тривали близько трьох годин. Під час обговорення були розглянуті як точкові проблемні питання забезпечення якісного та безпечного газопостачання в будинки, так і питання побудови ефективної системи взаємовідносин між надавачами послуг газопостачання та співвласниками багатоквартирних будинків, а також їх уповноваженими представниками – ОСББ та управителями.
Аналітик АМУ Олег Гарник наголосив на можливостях органів місцевого самоврядування вплинути на безпеку газопостачання у багатоквартирних будинках, а також на необхідності удосконалення нормативно-правового поля сфери житлово-комунальних послуг та ролі парламенту у цьому процесі. Не зважаючи на певні спори між учасниками слухань, одноголосно було підтримано:
необхідність ухвалення парламентом України уже найближчим часом законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» №2458 від 15.11.2019. З позицією Асоціації міст України щодо законопроєкту можна ознайомитися за посиланням 
необхідність вжиття всіх необхідних заходів для посилення безпеки використання газу в побуті. Зокрема, це полягає і у обов’язку ЦОВВ закінчити формування підзаконної нормативно-правової бази, яка унормує права та обов’язки всіх учасників правовідносин.
 
 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)