09 / Грудень, 2021
9 грудня Кабінет Міністрів України схвалив постанову, яка удосконалює механізм визначення обсягу заборгованості держави перед підприємствами комунальної теплоенергетики з різниці в тарифах.
Йдеться про компенсацію з державного бюджету комунальним підприємствам теплопостачання завдяки  врахуванню обсягу коштів, спрямованих органами місцевого самоврядування на забезпечення діяльності підприємств галузі. Методика змінила підхід, відтак він став більш справедливим.
Нагадаємо, така заборгованість виникла у зв’язку з невідповідністю між фактичною вартістю послуг з теплопостачання та встановленими тарифами для населення і бюджетних установ.
На виконання Меморандуму визначений обсяг заборгованості буде компенсований комунальним підприємствам з державного бюджету. 
Асоціація міст України вітає прийняття Урядом постанови та дякує Міністерству розвитку громад і регіонів України  за врахування пропозиції органів місцевого самоврядування. Завдяки внесенню змін до Методики визначення обсягу заборгованості з різниці в тарифах підприємства ТКЕ отримають додатковий фінансовий ресурс на погашення боргів за спожитий природний газ.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)