19 / Листопад, 2020

Кабінет  Міністрів України постановою від 16 листопада 2020 р. № 1119 затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів) для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за рахунок коштів, виділених з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками.

На цю мету з Фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2,  Уряд виділив Міністерству охорони здоров’я 90 249 тис. гривень (у тому числі видатки споживання — 23 405,5 тис. гривень, видатки розвитку — 66 843,5 тис. гривень) на безповоротній основі з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками як субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів) для надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2.

Законом 13 квітня 2020 року № 555 внесено зміни у частині розгортання тимчасових закладів охорони здоров’я:

Стаття 31. Обсерватори, тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі)

У разі встановлення карантину на час його дії та відповідно до потреби органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування утворюють на території карантину тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі), обсерватори. Тимчасові заклади охорони здоров’я (спеціалізовані шпиталі) утворюються за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування з метою додаткового забезпечення надання медичної допомоги населенню з можливістю використання приміщень і майна інших закладів і установ.

Порядок облаштування та функціонування обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров’я (спеціалізованих шпиталів) встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.

А абзац 2 пункту 2 Прикінцевих положень встановлює, що Вимоги до тимчасових закладів охорони здоров’я та порядок їх створення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. Наразі такі не затверджено.

АМУ з початку впровадження карантину зверталася до МОЗ України надати проєкти таких документів, яких отримано не було. Тільки у вересні Асоціація міст отримала на погодження та опрацювала проєкт наказу Міністерства охорони здоров’я України «Деякі питання обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров’я  (спеціалізованих шпиталів)». АМУ звертала увагу Міністерства про необхідність прийняття такого наказу у травні 2020 року.  Відповідь від Міністерства тут. Асоціація у листі з зауваження до проєкту наказу висловлювала також пропозиції, що можуть бути передбачені кошти на створення та функціонування  обсерваторів, тимчасових закладів охорони здоров’я  (спеціалізованих шпиталів). Лист АМУ

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)