15 / Лютий, 2018
Згідно з абзацом другим частини третьої статті 24 Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік» Кабінет Міністрів України має забезпечити в установленому порядку передачу з державної у комунальну власність вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації державної власності, що мають статус окремих юридичних осіб.
Ідеться про коледжі та технікуми, що є окремими юридичними особами та не є структурними підрозділами закладів вищої освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації, тобто університетів та інститутів.
142 вищі навчальні заклади І-ІІ рівнів акредитації передаються виключно на обласний рівень та до комунальної власності м. Києва.
Зважаючи на це, відповідно до частини шостої статті 24 Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» кошти на утримання зазначених закладів, виплату заробітної плати та стипендій повинні передбачати у своїх бюджетах обласні ради, Київська міська рада, обласні та Київська міська державні адміністрації при формуванні, затвердженні та виконанні відповідних бюджетів.
Міста обласного значення (в тому числі міста-обласні центри) при цьому не зобов’язані здійснювати видатки зі своїх бюджетів на утримання коледжів та технікумів. Однак вони зберігають за собою права здійснювати та фінансувати замовлення на підготовку у них фахівців для комунальної сфери шляхом внесення пропозицій до регіонального замовлення.
Інформуємо, що у визначених Міністерством освіти і науки України закладах буде збережено державне замовлення на підготовку молодших спеціалістів.
Також наразі в Міністерстві освіти і науки України працює робоча група з розроблення проекту Закону «Про фахову передвищу освіту». Саме ним буде визначено правові норми діяльності коледжів та технікумів в Україні.
Нагадуємо, що під час бюджетного процесу 2018 року Асоціація міст України не допустила передачі закладів вищої освіти І-ІІ рівнів акредитації на рівень міст обласного значення, у тому числі міст-обласних центрів.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: