- Створення загальнодержавного реєстру земельних ділянок по всій території країни. Реєстр відкритий. Кожен ветеран війни може в он-лайн режимі побачити доступні земельні ділянки в будь-якому регіоні країни. І отримати земельну ділянку можна буде не залежно від місця реєстрації.
- Запроваджується, як альтернатива праву на отримання земельної ділянки, грошова компенсація її вартості. Компенсація здійснюється з Державного бюджету, що гарантує наявність коштів, оскільки не всі органи місцевого самоврядування мають відповідні кошти.
Нагадаємо, під час засідання Правління Асоціації міст України, що відбулося 24 квітня, розглядалося питання про встановлення грошової компенсації учасникам антитерористичної операції за надання їм земельних ділянок. Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко зазначив, що виконавчою дирекцією АМУ підготовлено два варіанти вирішення проблеми: 1) передбачити право отримати грошову компенсацію з Державного бюджету замість земельної ділянки; 2) створити загальнодержавний реєстр вільних земельних ділянок, що потенційно можуть бути розподілені серед учасників АТО (землі оборони та землі за межами населених пунктів) (читати далі).