26 / Листопад, 2021
25 листопада Асоціація міст України та Українська мережа за права дитини провела четвертий, фінальний, із серії загальнонаціональних вебінарів для органів місцевого самоврядування щодо організації в територіальних громадах соціального захисту, соціального забезпечення та захисту прав дітей. Вебінари проходять в рамках проєкту «СПІЛЬНО», який впроваджується Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Асоціацією міст України, Українською мережею за права дитини та партнерами за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KfW).
 
У вебінарі взяло участь майже 700 учасників: заступники сільських, селищних, міських голів та керівники місцевих органів соцзахисту і служб у справах дітей.
 
Захід відкрив координатор проєкту «СПІЛЬНО» від Асоціації міст України Назар Миколюк. Він розповів про тематику вебінару, представив спікерів та розповів громадам про особливості організації роботи виконавчих органів рад у сфері соціального захисту населення та захисту прав дітей. Світлана Тунтуєва, програмний координатор благодійної організації «Луганське обласне відділення «Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС дитяче містечко», розповіла громадам про забезпечення надання якісних і доступних соціальних послуг в громаді та міжвідомчу взаємодію.
Під час свого виступу Назар Миколюк зупинився на законодавстві, яке регулює діяльність виконавчих органів сільських, селищних, міських рад та загальну структуру органів місцевого самоврядування. Також, він детально розповів про кожен елемент системи місцевого самоврядування (рада, апарат ради, виконком та інші виконавчі органи, староста та старостинський округ) та надав рекомендації щодо утворення виконавчих органів з урахуванням Урядової постанови №179. Крім того, Назар Миколюк розповів про плюси та мінуси створення органів соцзахисту та служб у справах дітей як самостійні виконавчі органи ради та структурні підрозділи виконавчих органів. Переваги таких органів соцзахисту детально описано в Посібнику ЮНІСЕФ «#СПІЛЬНО до нових послуг: керівництво із впровадження інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми в громадах» (ознайомитися з посібником). Надана учасниками вебінару інформація дозволить їм побудувати якісну систему органів місцевого самоврядування, яка задовольнятиме потреби громади. Учасники вебінару ставили питання щодо місця служби у справах дітей в системі виконавчих органів влади, системі звітності та контролю за діяльністю виконавчих органів вирішення проблем із організацією роботи за відсутності законодавчого регулювання.
 
Під час виступу Світлана Тунтуєва розповіла громадам про модель інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми, роль фахівців із соціальної роботи в громаді, технологію ведення випадку та її застосування в практиці соціальної роботи, міжвідомчу взаємодію в громаді та залучення отримувачів соціальних послуг. Зокрема, Світлана розказала про пріоритети роботи для розвитку соціальних послуг в громаді та особливості використання інтегрованої моделі соціального захисту населення. Крім того, спікер розповіла про технологію «ведення випадку» та ролі фахівців із соціальної роботи та соціальних менеджерів у громаді. Інформація, озвучена Світланою, допоможе громадам організувати сучасну систему надання соціальних послуг із використанням новітніх підходів. Учасники вебінару задавали питання щодо місця фахівців із соціальної роботи та соціальних менеджерів у системі місцевого самоврядування, оформлення документів під час ведення випадку, здійснення оцінки потреб.
 
Завершила вебінар Марія Артанова, координатор проєктів в сфері захисту прав дітей на сході України Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ). Вона підвела підсумки серії вебінарів та розповіла про подальші кроки ЮНІСЕФ у напрямку розвитку спроможності територіальних громад.
 
Відео вебінару:
 

 
Цей вебінар був фінальний із циклу національних вебінарів, який організовує Асцоіація міст України в рамках проєкту «СПІЛЬНО». (детальніше)
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)