06 / Лютий, 2019
5 лютого Асоціація міст України звернулась до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням забезпечити можливість передачі ТЕЦ з державної у власність територіальних громад. 4 лютого на Засіданні Правління АМУ його учасники підтримали ініціативу Кам’янського міського голови Андрія Білоусова щодо передачі до власності громади міста АТ «Дніпровська ТЕЦ». 
 
Проблема полягає у тому, що державні ТЕЦ поставили під загрозу проходження опалювального сезону 2018/2019 року. Хоча проблеми галузі однакові для теплопостачальних підприємств як державної, так і комунальної власності, органи місцевого самоврядування, які є власниками теплопостачальників, успішно здійснюють їх постійну підтримку. В той же час держава не може забезпечити ефективний розвиток ТЕЦ, що їй належать. Це може призвести не лише до несвоєчасного початку опалювального сезону, а й до його зриву. Одним з таких прикладів є Дніпровська ТЕЦ, де опалювальний сезон розпочався 15 листопада 2018 року, а заборгованість за газ на його початок складала 318 млн грн. 
 
Асоціація міст України просить Прем’єр-міністра України розглянути можливість:
 
  • внесення відповідних змін до діючого законодавства з метою забезпечення можливості передачі ТЕЦ до власності територіальних громад;
  • внесення змін до нормативно-правових актів, якими передбачити можливість участі представника органу місцевого самоврядування у роботі конкурсної комісії з відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки у випадку, коли основним видом діяльності такого підприємства є надання комунальних послуг для мешканців відповідної територіальної громади;
  • передачі до комунальної власності громади м.Кам’янське АТ «Дніпровська ТЕЦ»;
  • розірвання контракту з керівником АТ «Дніпровська ТЕЦ» у зв’язку з невиконанням ним своїх обов’язків, яке полягало у зриві початку опалювального сезону 2018/2019 року у м.Кам’янське.
Лист АМУ (завантажити)
 
Нагадаємо, Асоціація міст України послідовно відстоює можливість передачі державних ТЕЦ до власності територіальних громад. 16 листопада 2018 року Голова АМУ Віталій Кличко звернувся до керівництва країни з чітким планом дій для вирішення проблеми забезпечення теплопостачання міст, який, серед іншого, передбачає передачу ТЕЦ з державної у комунальну власність.
 
За результатами розгляду звернення Прем’єр-міністр В.Гройсман дав доручення Уряду опрацювати пропозиції АМУ. Однак інформація про виконання цього доручення відсутня. В той же час Фонд державного майна України повідомив, що не вбачає можливості передачі проблемних ТЕЦ до комунальної власності територіальних громад.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)