13 / Листопад, 2018
Асоціація міст України вкрай стурбована ситуацією з забезпеченням постачання електричною енергією комунальних підприємств житлово-комунального господарства у зв’язку з набранням 11 грудня 2018 року чинності окремими нормами Закону України «Про ринок електричної енергії». Відповідні норми Закону передбачають, що промислові споживачі електричної енергії, у тому числі й комунальні підприємства, повинні до 11 грудня 2018 року обрати нового постачальника послуг на роздрібному ринку електричної енергії. Враховуючи значні об’єми електроенергії, які потрібні підприємствам тепло- та водопостачання, а також міського електротранспорту для забезпечення своєї діяльності, визначення постачальника електроенергії повинно відбуватися через відкриті торги.
Однак, враховуючи вкрай незадовільне фінансово-економічне становище підприємств житлово-комунального господарства, наявність постійної заборгованості за спожиті енергоносії, постачальники електроенергії вкрай неохоче укладають з ними відповідні договори. Закон передбачає, що у випадку неукладення договорів на постачання електричної енергії до 11 грудня 2018 року, таке постачання повинен здійснювати постачальник «останньої надії», який визначається Кабінетом Міністрів України за результатами конкурсу, проведеного у порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України. Станом на сьогодні порядок проведення відповідного конкурсу Кабінетом Міністрів України не затверджений, відповідно, постачальник «останньої надії» не визначений.
Таким чином, після 11 грудня 2018 року електропостачання споживачам буде припинено, а отже підприємства будуть позбавлені можливості надавати комунальні послуги та забезпечувати перевезення громадян міським електротранспортом.
 
АМУ звернулася до Прем’єр-міністра України (читати лист) з проханням не допустити припинення електропостачання комунальних підприємств
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)