22 / Квітень, 2021
До Асоціації міст України надходять звернення від міських громад з кількістю жителів менше, як 50 тис. осіб, які стосуються проблем фінансування ліцеїв, що утворені до прийняття Закону України «Про повну загальну середню освіту».
Питання виникає у зв’язку з тим, що в актуальному Законі «Про повну загальну середню освіту» встановлені вимоги до засновників ліцеїв, яких не було у попередньому Законі, який врегульовував питання загальної середньої освіти.
Ці вимоги зазначені у статті 89 Бюджетного Кодексу (абзаци другий і четвертий підпункту "б" частини першої), в якій вказано, що до видатків, здійснюваних з бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, належать видатки на загальну середню освіту, в тому числі на ліцеї, засновником яких є міська рада з населенням більше 50 тисяч осіб.
Також слід зазначити, з державного бюджету виділяються кошти місцевим бюджетам на оплату праці педагогів ліцеїв безвідносно до того, яка рада є їх засновником. Так, згідно з статтею 103-2 Бюджетного Кодексу, освітня субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників у таких типах закладів освіти: початкові школи, гімназії (крім дошкільних підрозділів у таких закладах), ліцеї.
Крім того, пунктом 3 Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженим постановою Уряду від 14 січня 2015 р. №6 визначено, що субвенція спрямовується на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників таких типів закладів та установ освіти: початкові школи, гімназії, ліцеї (крім дошкільних підрозділів (відділень, груп).
Тож станом на сьогоднішній день питання фінансування ліцеїв з місцевого бюджету містам з чисельністю населення менше 50 тис. осіб є не врегульованим. У зв’язку з існуючими протиріччями в бюджетному та освітньому законодавстві Асоціація міст України просить Міносвіти та Мінфін надати роз’яснення щодо фінансування ліцеїв.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)