26 / Серпень, 2020
Асоціація міст України проаналізувала надісланий Мінінфраструктури проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» та  погодила його за умови врахування окремих зауважень.
Слід зазначити, що відповідний проєкт постанови Кабміну вдосконалює відносини у сфері пасажирського автомобільного транспорту, зокрема, в частині надання перевізникам можливостей відкривати нові автобусні маршрути або вносити до діючих маршрутів зміни постійного характеру за повідомним принципом. Окрім того, пропонується зобов’язати перевізників обладнати транспортні засоби GPS – системами та передавати отриману з них інформацію організаторам перевезень (або уповноваженим ним органам).
В той же час, Асоціація міст України не погодила пункт щодо надання перевізникам можливості самостійно, за повідомним принципом вносити зміни до діючих маршрутів, а також покладеним на органи місцевого самоврядування обов’язком оголошувати конкурс на такі маршрути, які будуть пропонуватися перевізниками. Адже такі ініціативи призведуть до того, що органи місцевого самоврядування будуть позбавлені можливості реалізувати повноваження щодо забезпечення організації пасажирських перевезень, що передбачене ст. 7 Закону України «Про автомобільний транспорт», оскільки не матиме можливості впливати на схему маршруту та розклад руху за ним.
Також, підтримуючи в цілому необхідність запровадження GPS – систем при обслуговуванні регулярних автобусних маршрутів, АМУ зауважує на відсутності чітких вимог до періодичності, об’єму та формату передачі даних з GPS – системи, які перевізник зобов’язаний передавати організатору перевезень. Така невизначеність призведе до того, що організатор перевезень буде позбавлений можливості отримувати повну та своєчасну інформацію, відповідно не матиме можливості відслідковувати дотримання перевізником схеми маршруту та розкладу руху.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)