06 / Серпень, 2021
Асоціація міст України погодила зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 24 березня 2021 р. № 305 «Про затвердження норм та Порядку організації харчування у закладах освіти та дитячих закладах оздоровлення та відпочинку», розроблені Міністерством охорони здоров’я України. Змінами враховано інтереси громад щодо складності дотримання нових вимог та запровадження нового порядку і норм харчування у закладах освіти з початком нового навчального року. Запровадження нових правил у харчуванні учнів та вихованців закладів освіти пропонується відтермінувати з 1 вересня 2021 року на 1 січня 2022 року.
Так, Проектом Постанови передбачено встановлення перехідного періоду щодо запровадження вимог організації харчування в закладах освіти, дитячих закладах оздоровлення та відпочинку і дитячих закладах соціальної сфери, а також встановлення мораторію на застосування штрафних санкцій за результатами перевірок, проведених до 1 січня 2021 року в разі порушень вимог норм харчування, затверджених постановою КМУ № 305.
Водночас АМУ внесла до МОЗ пропозицію щодо необхідності створення робочої групи для обговорення та запобігання ризикам щодо реалізації зазначеної постанови, оскільки нові організація та норми харчування суттєво відрізняються від попередніх і потребують розроблення низки необхідних документів: примірних меню (з урахуванням усіх варіантів щодо сезонності, кратності харчування, вікової групи та особливостей для окремих категорій здобувачів освіти), технологічних карт тощо. Асоціація міст України пропонує залучити до робочої групи представників АМУ та наукових й освітніх інститутів харчових технологій.
 
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)