10 / Січень, 2020
Починаючи з 2018 року змінами внесеними до Податкового кодексу України встановлена пільгова ставка плати за землю для гірничодобувних підприємств: «плата за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25% податку, обчисленого відповідно до статей 274 та 277 цього Кодексу». Тобто для відповідних земельних ділянок гірничодобувних підприємств діють в 4 рази менші ставки земельного податку.
Втрати місцевих бюджетів спричинені дією пільгової ставки плати за землю гірничодобувним підприємствам складають щонайменше 165 млн грн, а тому скасування пільгової ставки плати за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, сприятиме збільшенню надходжень до бюджетів та зміцненню фінансової спроможності органів місцевого самоврядування. 
Асоціація міст України спільно із народним депутатом України Зіновієм Андрійовичем розробили проєкт Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо скасування податкових преференцій з плати за землю для гірничодобувних підприємств)» №2566 від 10.12.2019 р., який нині знаходиться на розгляді у  парламентському Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики.
Законопроєктом пропонується скасувати пільгову ставку плати за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин.
Асоціація міст України підтримує прийняття проєкту Закону України «Про внесення зміни до Податкового кодексу України (щодо скасування податкових преференцій з плати за землю для гірничодобувних підприємств)» №2566 від 10.12.2019 і надіслала відповідний лист до профільного Комітету Верховної Ради України (завантажити лист АМУ) із проханням врахувати позицію Асоціації міст України при прийнятті відповідних рішень щодо законопроєкту. 
Надходження до місцевих доходів 100% плати за землю за земельні ділянки, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, забезпечить збільшення дохідної бази місцевих бюджетів, підвищить фінансову незалежність місцевого самоврядування та ефективність вирішення питань соціально-економічного розвитку громад.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)