10 / Липень, 2020
Асоціація міст України звернулася до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, голів фракцій політичних партій та депутатських груп у Верховній Раді України з проханням підтримати ухвалення проєкту Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» №3508 від 20.05.2020.
Законопроєктом пропонується вирішити ряд проблем підприємств теплопостачання, а також водопостачання та водовідведення, пов’язаних з неможливістю розрахуватися з постачальниками енергоресурсів за спожиті енергоносії.
Заборгованість виникла у минулі періоди внаслідок економічної необґрунтованості тарифів на комунальні послуги, несвоєчасного погашення державою підприємствам тепло- та водопостачання заборгованості з різниці в тарифах та за надані пільги та субсидії, зростаючої заборгованості споживачів, відсутності джерел для погашення нарахованих штрафних санкцій на існуючу заборгованість за енергоносії.
Не зважаючи на ухвалений Верховною Радою Закон України «Про заходи, спрямовані на врегулювання заборгованості теплопостачальних та теплогенеруючих організацій та підприємств централізованого водопостачання і водовідведення за спожиті енергоносії», який визначив механізм реструктуризації заборгованості за енергоносії та списання нарахованих штрафних санкцій, проблеми так і не були вирішені. Несвоєчасне прийняття підзаконних нормативно-правових актів, а також те, що  у державному бюджеті не було передбачено необхідний для погашення обсяг коштів, призвело лише до часткового погашення заборгованості та списання штрафних санкцій. Таким чином, заборгованість підприємств тепло- та водопостачання за енергоносії лише зросла, окрім того на цю заборгованість були додатково нараховані штрафні санкції.
З огляду на це, виникла необхідність удосконалення положень діючого Закону в частині забезпечення можливості підприємств-боржників реструктуризувати заборгованість за спожиті енергоносії, яка виникла в період з 01.01.2016 р. до 01.05.2020 р., а також встановлення механізму погашення нарахованих на таку заборгованість штрафних санкцій. Також змінами до Закону необхідно вирішити питання погашення заборгованості з різниці в тарифах за зазначений вище період.
Проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення» має вирішити зазначені проблеми. Саме тому Асоціація міст України брала активну участь у його розробці і підтримує його ухвалення Верховною Радою.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)