27 / Листопад, 2020
На розгляді Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунального господарства перебуває законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» №2458, який спрямований на вдосконалення законодавства, що регулює процес надання і споживання житлово-комунальних послуг. Асоціація міст України підтримує законопроєкт №2458, оскільки ним передбачається комплексне вирішення цілої низки проблем, пов’язаних з реалізацією Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Також законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» підтриманий профільними асоціаціями підприємств – надавачів послуг тепло-, газо-, водопостачання та представниками асоціацій управителів та ОСББ.
Водночас Асоціація міст України не підтримує проєкт Закону «Про внесення до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» змін щодо порядку та терміну укладання договорів про надання комунальних послуг» №4383 від 16.11.2020, який також перебуває на розгляді Парламентського Комітету  з питань енергетики та житлово-комунального господарства. Законопроєкт №4383 передбачає вирішення лише окремих питань, пов’язаних з введенням в дію Закону України «Про житлово-комунальні послуги». Отже його прийняття не сприятиме системному вирішенню проблем сфери житлово-комунального господарства, на відміну від прийняття законопроєкту №2458.
 

Нагадаємо, Асоціація міст України закликала народних депутатів ухвалити законопроєкт №2458 в другому читанні та в цілому.

 

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)