23 / Квітень, 2018
У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян» (№8110 від 12.03.2018р.).
Ініціатор законопроекту — представник Голови Асоціації міст України у парламенті народний депутат Оксана Продан.
Законопроектом №8110 пропонується підвищити нормативи зарахування податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) до бюджетів  міст обласного значення, міста Києва, районних бюджетів, бюджетів об’єднаних територіальних громад з 60% до 100% (за рахунок відповідного зменшення нормативів зарахування ПДФО до державного та обласних бюджетів).
Оскільки останнім часом збільшилось навантаження на місцеві бюджети через додатково делеговані державою видаткові повноваження, у органів місцевого самоврядування постійно виникає проблема з реалізацією власних повноважень у сфері житлово-комунального господарства, утримання об’єктів дорожньої інфраструктури, поліпшення матеріально-технічної бази установ закладів освіти, охорони здоров’я та соціально-культурної сфери; недофінансування міських цільових програм тощо. Запропоновані законодавчі ініціативи не тільки збільшать дохідну частину місцевих бюджетів, посприявши підвищенню їх фінансовій самостійності та спроможності, а й дозволять збалансувати місцеві кошториси з урахуванням додатково делегованих державою видаткових повноважень.
Асоціація міст України підтримує законопроект №8110 і, враховуючи значимість цієї ініціативи для місцевого самоврядування, звернулася до усіх депутатських фракцій з проханням підтримати його при розгляді у Комітетах Верховної Ради  України та під час голосування у сесійній залі.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)