21 / Січень, 2019
Асоціація міст України розглянула законопроект «Про внесення змін до статті 10 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» щодо фінансової підтримки державою добровільного об’єднання територіальних громад сіл, селищ, міст» №8213, спрямований на законодавче врегулювання питань гарантування державою мінімального розміру фінансової допомоги ОТГ.
Незважаючи на те, що протягом 2016-2018 років загальний обсяг коштів цієї субвенції зростав, реальний розмір виплат, які отримують ОТГ в середньому на одного сільського жителя, постійно зменшується. Так, у 2018 році обсяг фінансування у розрахунку на одного сільського жителя був практично удвічі меншим, ніж у 2016 році. За такої тенденції, що носить дискримінаційний характер по відношенню до ОТГ, утворених у 2016 і наступних роках, умови для добровільного об’єднання громад можуть втратити стимулюючий характер, що загрожує падінням темпів реформи, принаймні на її добровільному етапі.
Асоціація міст України вважає, що потребу в коштах на субвенцію з Держбюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури ОТГ необхідно планувати в обсязі, не меншому ніж у 2016 році у розрахунку на 1 сільського жителя (1,1 тис. грн), що дасть можливість громадам ефективно планувати свій розвиток протягом п’яти років становлення.
АМУ пропонує парламентському Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування повернути законопроект № 8213 на доопрацювання.
 
Лист АМУ (завантажити)
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)