05 / Квітень, 2021
Асоціація міст України погодила без зауважень проєкти постанов Уряду «Про внесення змін до Положення про навчально-реабілітаційний центр», «Про внесення змін до Положення про спеціальну школу та до Переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності».
Водночас проаналізувавши проєкт постанови Уряду «Про затвердження порядку проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти», АМУ надала пропозиції та зауваження.
⇒ згідно з пунктом 3 Порядку пансіон є структурним підрозділом закладу освіти, що передбачає фінансування його утримання за рахунок власника закладу освіти. Пансіони утворюються, зокрема, і як структурні підрозділи ліцеїв, що забезпечуватимуть надання повної загальної середньої освіти, яка є обов’язковою в Україні.
 у пункті 32 Порядку вказано, що утримання учнів у пансіоні здійснюється за рахунок коштів засновника відповідного закладу освіти, що передбачає забезпечення відповідними умовами проживання; п'ятиразовим харчуванням: сніданок, другий сніданок, обід, полуденок/підвечірок, вечеря (п.29); медичними та іншими послугами, відповідно до законодавства (п.2).
Асоціація міст України вважає, що такі видатки є додатковим суттєвим навантаженням на бюджети громад. Таким чином, необхідно передбачити виділення коштів з державного бюджету на утримання пансіонів у вигляді освітньої субвенції та внести відповідні зміни до Бюджетного Кодексу України.
Враховуючи зазначене, АМУ погодила проєкт постанови Кабміну «Про затвердження порядку проживання та утримання учнів у пансіонах закладів освіти» із вказаними зауваженнями.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)