22 / Квітень, 2019
У Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики знаходяться на розгляді  два законопроекти з однаковою назвою:
  • Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків і зборів (№10154 від 14.03.2019)
  • Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування місцевих податків і зборів (№10154-1 від 20.03.2019)
Законопроект №10154 пропонує внести зміни до Податкового кодексу України, які дозволять забезпечити покращення адміністрування  місцевих податків і зборів, врегулювати  проблемні  питання, які виникають на практиці при справлянні місцевих податків і зборів, а також уніфікувати інформацію органів місцевого самоврядування про встановлені ними ставки місцевих податків і зборів для подальшої автоматизації  процесу наповнення інформаційної бази Державної фіскальної служби, що дозволить запровадити автоматизоване розміщення цієї бази на офіційному сайті ДФС. АМУ висловила ряд зауважень пропозицій до цього проекту.
Асоціація міст України підтримує законопроект №10154 і пропонує прийняти його у першому читанні за основу та врахувати висловлені зауваження під час підготовки до другого читання.
 
Законопроект №10154 -1, зокрема, пропонує скасувати справляння акцизного податку з роздрібної реалізації тютюнових виробів.
АМУ вважає, що ця ініціатива призведе до суттєвого зменшення доходів загального фонду бюджетів міст, селищ та сіл, а це спричинить їх розбалансування. Втрати місцевих бюджетів від скасування роздрібного акцизу на тютюн, якщо користуватися даними 2018 року, можуть скласти 2,4 млрд грн.  Тобто, скасування цього акцизу негативно вплине на можливість органів місцевого самоврядування виконувати соціально-значущі повноваження, зокрема, оновлення інфраструктури, будівництво та ремонт доріг, благоустрій, заходи з енергоефективності тощо. При цьому автор законопроекту, порушуючи статтю 142 Конституції України, пункт 1 статті 27 Бюджетного кодексу України,  не запропонував механізми компенсації  місцевим бюджетам втрат через відміну акцизного податку.
АМУ категорично не підтримує законопроект №10154-1 і пропонує його відхилити, оскільки запропоновані цим проектом зміни погіршують ресурсне забезпечення територіальних громад.
Лист Асоціації міст України надіслано до парламентського Комітету з питань податкової та митної політики.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)