12 / Серпень, 2019
Міністерство освіти і науки України надало відповідь (лист №1/11-7049 від 31.07.2019 року) на звернення Асоціації міст України щодо сприяння територіальним громадам України у частині розрахунку обсягів освітньої субвенції для міст обласного значення, що приєднали до себе сільські населені пункти, та щодо відсотка співфінансування державної субвенції з бюджетів громад.
Так, Міністерство освіти і науки України зазначає, що у формулі розподілу освітньої субвенції застосовано понижений показник РНК (розрахункової наповнюваності класів), що дозволяє розрахувати достатній обсяг коштів для сільських шкіл у складі міст обласного значення.
Співфінансування державної субвенції з бюджетів громад, як зазначає Міністерство освіти і науки України, для міста обласного значення має становити не менше як 30%, оскільки заклади освіти, які розташовані в сільській місцевості, що була приєднана до міста обласного значення, вважаються закладами, що розташовані у містах обласного значення.
У той же час Асоціація міст України наполягає на перегляді формульного розрахунку освітньої субвенції, оскільки значна кількість громад навіть після внесених постановою Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 року №65 "Про внесення змін до формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами" змін засвідчила наявність дефіциту освітньої субвенції у 2019 році. Про критичну ситуацію із фінансуванням у 2019 році повідомили Асоціації міст України 91 місто та ОТГ, дефіцит освітньої субвенції у яких склав понад 740,7 млн гривень.
Таким чином, формула освітньої субвенції потребує доопрацювання і, на думку Асоціації міст України, поки не може забезпечити справедливий розподіл обсягів освітньої субвенції.
Аналітичний центр АМУ
Галузь: