23 / Грудень, 2020
22 грудня аналітик АМУ з питань освіти Тетяна Куценко взяла участь у стратегічній сесії з підготовки Державної програми сприяння опануванню державної мови, що пройшла у форматі відео-конференції. У заході також взяли участь: Міністерство культури та інформаційної політики; Міністерство освіти і науки; Уповноважений із захисту державної мови; Національна комісія зі стандартів державної мови;  Національне агентство України з питань державної служби; ГО-організатори курсів з української мови; телерадіокомпанія Суспільне, а також Олександр Авраменко, мовознавець, популяризатор української мови.
Робоча група напрацювала базові матеріали для планування роботи Міністерства культури та інформаційної політики за напрямом "опанування державної мови", розробила логічну модель роботи Міністерства для підготовки державної цільової програми, розрахованої на роботу з дорослими.
Під час заходу обговорювалися стратегічні цілі Державної програми сприяння опануванню державної мови, зокрема визначено створення державою можливостей для вивчення громадянами України та іноземцями української мови. Для цього, окрім забезпечення функціонування мовних курсів та платформ, передбачити вивчення української мови на робочому місці або у робочий час.
За пропозицією АМУ вилучено положення про те, що курсова підготовка здійснюється в закладах освіти, оскільки заклади освіти є загальним збірним поняттям для усіх таких закладів, включаючи дошкільні й загальноосвітні, до основних функцій яких не входить здійснення навчання дорослих. Щодо закладів вищої освіти, то вони розташовані у переважній більшості в міській місцевості, а це обмежує доступ до проходження курсів у таких закладах жителів сільських і селищних громад.
На наступній зустрічі робоча група запланувала визначити показники та індикатори Державної програми сприяння опануванню державної мови.
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)