26 / Березень, 2024

20 березня 2024 року понад 50 представників органів місцевого самоврядування взяли участь у засіданні фахової мережі у сфері місцевих фінансів.

Мета засідання:

- обговорити основні актуальні питання у сфері місцевих фінансів та сформулювати шляхи вирішення;

- напрацювати пропозиції щодо зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

Тетяна Палійчук, експертка з питань місцевих фінансів Аналітичного центру Асоціації міст України, підбила підсумки 2023 бюджетного року, розповіла про шляхи фінансування з місцевих бюджетів видатків на цілі оборони і безпеки, підтримку військових та виклики у сфері місцевих фінансів на 2024 рік. Вона також наголосила, що зміцнення безпеки та оборони є беззаперечним пріоритетом органів місцевого самоврядування.

Окремо було розглянуто питання надходження ПДФО від грошового забезпечення військовослужбовців і компенсації його втрат Законом №3428-IX та Законом №3460-IX.

Тетяна Харенко, директорка департаменту фінансової політики Черкаської міської ради, розповіла про придбання облігацій внутрішньої державної позики та розміщення коштів місцевих бюджетів на депозитах. Зокрема, деталізувала переваги і недоліки купівлі ОВДП та розміщення тимчасово вільних коштів на депозитних рахунках, надала пропозиції щодо підвищення ліквідності коштів місцевих бюджетів.

Олена Лисенко, начальниця фінансового управління Чернігівської міської ради, висвітлила питання аудиту місцевих бюджетів в умовах воєнного стану на прикладі бюджету Чернігівської міської територіальної громади, презентувавши витяги зі Звіту про результати державного фінансового аудиту.

Діна Прохорчук, директорка департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради, розповіла про координацію учасників бюджетного процесу на місцевому рівні в умовах воєнного стану. Зокрема, проінформувала про функціонування платформи «Житомирський дрон», окреслила основні пріоритети бюджетування, напрямки видатків на подолання наслідків збройної агресії рф у 2022-2023 роках. Також детально розглянула питання управління місцевим та гарантованим боргом в умовах ризиків, джерел додаткових надходжень та зазначила питання, що потребують вирішення.

До обговорення проблемних питань також долучилися:

Ірина Рудакова, перша заступниця міського голови Мелітопольської міської ради,

Вікторія Довжик, директорка департаменту фінансової політики Львівської міської ради,

Лілія Єлова, директорка департаменту фінансів, бюджету та аудиту Луцької міської ради,

Любов Співакова, заступниця директора Департаменту фінансів, економіки та інвестицій Сумської міської ради,

Галина Безверхня, начальниця фінансового управління Жмеринської міської ради.

Наталія Куцомеля, заступник начальника управління – начальник відділу прогнозування доходів Сумської міської ради.

Під час засідання фахової мережі учасники актуалізували основні проблемні питання органів місцевого самоврядування у сфері місцевих фінансів в умовах воєнного стану, виявили спільні потреби муніципалітетів у питаннях фінансування власних та делегованих повноважень, сформулювали пропозиції щодо подальшого вирішення проблемних питань та зміцнення фінансової основи місцевого самоврядування.

Засідання фахової мережі організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)