21 травня 2018 року в м. Одесі проходила Всеукраїнська нарада з питань впровадження положень Концепції Нова українська школа та організації нового освітнього простору під головування Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Захід розпочався відкриттям виставки сучасних шкільних меблів та навчального обладнання. На нараду були запрошені керівники обласних департаментів освіти, органів управління освітою міст обласного значення, керівники закладів загальної середньої освіти. Від Асоціації міст України участь у заході взяла аналітик з питань освіти АМУ Людмила Мозгова.
«Виставка сучасного обладнання для школи «Арсенал ідей» сьогодні побила всі рекорди – прибули більше тисячі освітян з усієї України. Дуже важливо, щоб тут вони побачили, яке обладнання має бути в школі, а також усвідомлювали, що саме цього від них чекатимуть батьки», ‒ про це зазначила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на відкритті виставки «Арсенал ідей НУШ» в Одесі.
«Але найважливіше тактичне завдання зараз – області мають віддати виділені нами гроші на освітній простір на місця. Поки гроші пішли лише в 3 областях, усі інші мають пришвидшитись, якщо є проблеми – ми допоможемо, але тендери – це довго, і починати треба якнайшвидше», – додала Лілія Гриневич.
Вона також наголосила, що така реформа неможлива без довгої систематичної роботи та підтримки.
«Ця реформа готувалася ще за попереднього Уряду Арсенія Яценюка, адже саме тоді писався Закон «Про освіту». І це дуже важливо, що в створенні та проведенні реформи була наступність і Премʼєр-міністр Володимир Гройсман взяв лідерство в цій реформі та допоміг максимально задіяти державні ресурси для її підтримки. Зараз ми виділили майже 1млрд грн на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів для Нової української школи, але загалом на реформу освіти для початкових класів виділено майже 1 млрд 900 млн, тобто майже 2 млрд. гривень. Таких інвестицій у початкову школу ніколи не було, і без підтримки цього було б неможливо досягти», – розповіла Лілія Гриневич.
На виставці «Арсенал ідей НУШ» було представлено близько 30 пропозицій від виробників. Пропонувались дуже різні рішення – як дешевші для менших шкіл, так і дорожчі для більших.
Після відвідування виставки Міністр освіти і науки України Лілії Гриневич провела нараду для керівників органів управління освітою. Йшлось про підготовку до нового навчального року, друк підручників для 1, 5 та 10 класів, субвенцію з державного бюджету на закупівлю меблів та обладнання Нової української школи.
Про розвиток мережі опорних шкіл та будівництво нових розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе. «Нові школи мають будуватися відповідно до стандартів енергоефективності», ‒ зауважив він.
Після загальної наради для Секції з питань освіти Асоціації міст України відбулась внутрішня нарада під головуванням заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея. Під час зустрічі було обговорено стан фінансування заробітної плати вчителів закладів загальної середньої освіти, проблеми з утриманням закладів професійно-технічної освіти. Також ішлось про визначення 200 шкіл, які будуть пілотувати інтегрований курс навчальних предметів, а також про стан підготовки шкіл в містах України до впровадження реформи Нової української школи.
Найбільш питань викликав вступ дітей до 1 класів та закріплення територій обслуговування за закладами загальної середньої освіти, зокрема йшлось про заклади, де навчання ведеться переважно мовами національних меншин.
Наприкінці наради аналітик АМУ Людмила Мозгова подякувала Міністерству освіти і науки України в особі заступника Міністра освіти і науки України Павла Хобзея за можливість ведення такого діалогу з Секцією з питань освіти АМУ, а також вислови сподівання, що практика проведення спільних нарад буде продовжена у майбутньому.
Аналітичний центр АМУ