22 / Березень, 2018
22 березня у Львові в рамках VI Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування проводиться засідання Секції фінансистів місцевих рад АМУ.
Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У роботі Секції беруть участь керівники фінансових управлінь міст-членів АМУ, представники Міністерства фінансів України, Державного казначейства, Державної фіскальної служби, Антимонопольного комітету. Асоціацію представляють Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, Директор Проекту ПУЛЬС Ігор Парасюк, аналітик АМУ з питань бюджету Ігор Онищук.
Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан відкрив засідання, привітав учасників та презентував дії АМУ у бюджетному процесі 2018 року і результати захисту інтересів громад при формуванні державного бюджету на поточний рік.
На обговорення місцевих фінансистів було винесено чотири важливих питання, які, як повідомив О.Слобожан, Асоціація міст України планує винести на розгляд Кабінету Міністрів.
- Недостатність фінансування освіти і охорони здоров’я
незабезпечність делегованих державою повноважень в галузі освіти та охорони здоров’я за рахунок виділених коштів освітньої та медичної субвенції та несправедливий розподіл обласною владою коштів додаткової дотації, виділених з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров'я.
- Нерозподіл обласною владою коштів субвенції державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах, яка виділяється за рахунок коштів Державного дорожнього фонду
відповідно до Закону «Про Державний бюджет України на 2018 рік» кошти Дорожнього фонду мають бути розподілені між дорогами державного і комунального значення. На комунальні повинно йти до 20 відсотків загальної суми переданих обласним бюджетам. Ці кошти нерозподілені, і міста та ОТГ не отримали їх.
- Монетизація пільгового проїзду
постановою Кабміну від 14 березня пропонується покласти виплати коштів громадянам за рахунок місцевих бюджетів, що є неприйнятним. Адже ці пільги встановлювала держава, а тепер пропонує їх перекласти на плечі місцевих бюджетів.
- Заборгованість по пільгах і субсидіях
кошти заборгованості, яка була на 1 січня 2018 року, як повідомив представник Мінфіну, 21 березня перераховані на казначейські рахунки. Натомість питання погашення заборгованості за поточний період Мінфіном не вирішена.
Галузь: