Добудована школа, Центр дитячої творчості, спортивна школа, відремонтований басейн - підсумки річної діяльності П’ядицької ОТГ

П’ядицька ОТГ була створена  29 грудня 2016 року. До її складу входить 7 населених пунктів, у яких проживає 10396 людей. Адміністративний центр ОТГ знаходиться у селі П’ядики.
У 2017 році громада добудувала корпус №2 школи у селі П’ядики. Завдяки інфраструктурній субвенції облаштували 4 кабінети для дітей початкових класів, за кошти громади осучаснили природо-математичні кабінети і кабінет фізики. 
Три школи ОТГ перевели на альтернативне опалення. Обігрівають приміщення дровами і брекетами, які виготовляє місцевий підприємець.
Для розвитку і активного відпочинку найменших жителів громади у 2017 році було створено Центр дитячо-юнацької творчості і спортивну школу. Зазначимо, що на території ОТГ також функціонує великий басейн. Там теж провели ремонт. Це дало змогу дітям навчатись плаванню у комфортних і якісних умовах.
   
В інших селах було проведено також чимало роботи. Зокрема, зробили капітальний ремонт адміністративної будівлі П’ядицької ОТГ і Малокам’янського НВК. 
У Года-Добровідці ми провели ремонт і утеплення школи І-ІІ ступенів.Це дало можливість зекономити кошти по енергоносіях. У Великій Кам’янці провели повністю заміну вікон у школі і утеплили фасад амбулаторії”, - розповівголова ОТГ  Петро Гайдейчук.
 
Як повідомив староста села Великі Кам’янці Фатовець Мирослав, на амбулаторію було виділено 299 тис.грн. Більшість коштів витратили на утеплення та фарбування фасаду. Цього року планують доробити цокольну частину будівлі та зробити нові сходи.
На цьому робота в ОТГ звісно ж не припинилась. Петро Гайдейчук зазначив, що у селі Турка в 2017 році стояло питання заміни водогону. Він був у занедбаному стані, тож його відновили. Директор комунального підприємства “Сільський водник” Гергель Андрій повідомив, що здійснювали заміну водогону за рахунок субвенцій. Проведена робота обійшлась приблизно в 1 млн грн. Надалі планують розширити мережі водопостачання та провести реконструкцію очисних споруд. Вони уже застарілі та потребують капітального ремонту. 
Питання доріг теж вирішується. Планується до кінця року створити своє комунальне підприємство, яке відповідатиме за їх ремонт.
Великий акцент у роботі зараз ставиться на розвиток сільського господарства, адже найбільший відсоток прибутку громада отримує саме звідти. Уже зараз на території селищних рад працюють три великі агропідприємства. 
На даний момент в розпорядженні ОТГ знаходиться більше 80 га землі. Її планують використати як майданчики для залучення нових підприємців.
Також бюджет громади наповнюється за рахунок сфери торгівлі. Тому цього року мають намір організувати тут невеличкий ринок, щоб люди могли продавати свою продукцію на місцях.
Як повідомив очільник П’ядицької ОТГ, завдяки проведеній роботі у 2018 році бюджет власних доходів громади зріс на 2,5 млн грн. Ці кошти безпосередньо вкладатимуться надалі у розвиток.
Зараз П’ядицька ОТГ працює у напрямку використання такого фінансового ресурсу як земля. Задіяти хочуть і землі, які знаходяться за межами громади. 
Тож на даний час АМУ виступає індикатором прозорості державного кадастру, який має передати у розпорядження громади територію, що знаходиться за межами ОТГ. Цей фінансовий ресурс стане добрим фундаментом для вирішення не тільки соціальних проблем, але й допоможе втілювати комерційні проекти. Завдяки цьому мають суттєво збільшитись надходження у бюджет ОТГ.
Підготовлено за матеріалами публікації на сайті БРІЗ http://briz.if.ua/, яка вийшла за підсумками прес-туру, організованого Івано-Франківськими РВ АМУ
 
Область: 
Івано-Франківська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)