08 / Лютий, 2018

Учора, 07 лютого 2018 року, відбулось розширене засідання Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти під головуванням Першого заступника голови Комітету Олександра Співаковського. Участь у засіданні взяли народні депутати України - члени Комітету Олексій Скрипник, Володимир Литвин, Тарас Кремінь, Іван Кириленко, Ірина Констанкевич, Голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики народний депутат України, народний депутат України Вікторія Сюмар, народні депутати України Марина Іонова, Олена Кондратюк, Володимир Арешонков, Микола Фролов, Перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець, Заступник Міністра освіти і науки Павло Хобзей, Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук, генеральний директор Директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН України Олег Шаров, директор Департаменту інтелектуальної власності Мінекономрозвитку України Валерій Жалдак, представники наукового середовища, вищих навчальних закладів та інститутів післядипломної педагогічної освіти, мистецьких організацій та організацій колективного управління авторськими і суміжними правами, освітянської та наукової спільноти, інших громадських організацій та експертного середовища. Всього були присутні понад 100 учасників. Від Асоціації міст України участь у засідання взяла аналітик з питань освіти Людмила Мозгова.

 

На порядку денному засідання було два питання, одне з яких стосувалось діяльності органів місцевого самоврядування. Йдеться про проект Концепції педагогічної освіти.

Відповідно до підпункту 1 пункту «а» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень органів місцевого самоврядування належить управління закладами освіти, що передбачає, зокрема, створення умов для підвищення кваліфікації педагогічних працівників комунальних закладів освіти. Зважаючи на це, Асоціація міст України проаналізувала Проект і надіслала до Комітету свої пропозиції.

Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти після обговорення тексту проекту Концепції педагогічної освіти прийняв таке рішення:

1. Визнати актуальність і своєчасність підготовки та внесення на громадське обговорення проекту Концепції розвитку педагогічної освіти.

2. Рекомендувати Міністерству освіти і науки України суттєво доопрацювати проект Концепції розвитку педагогічної освіти. Під час доопрацювання розглянути пропозиції, викладені у Рішенні Комітету з питань науки і освіти, та поінформувати щодо їх врахування або вмотивованого відхилення.

3. З метою розгляду та врахування надіслати Міністерству освіти і науки України пропозиції до проекту Концепції розвитку педагогічної освіти, які надійшли до Комітету з питань науки і освіти від Національної академії педагогічних наук України, педагогічних закладів вищої освіти, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, педагогічних коледжів тощо.

 

При цьому зауважуємо, що з-поміж інших важливих пропозицій із доопрацювання проекту, Комітет врахував такі позиції, запропоновані Асоціацією міст України:

  1. Визначити механізм видачі ваучера професійного розвитку педагогічного працівника, діяльності інституту наставництва.
  2. Передбачити запровадження державної підтримки професійного розвитку всіх педагогічних працівників, у тому числі комунальних закладів позашкільної освіти.
  3. Визначити джерела матеріального заохочення наставників, які мають сприяти фаховому становленню стажерів.
  4. В частині визначення джерел запровадження ваучера професійного розвитку педагогічного працівника» доповнити можливістю його запровадження за рахунок коштів освітньої субвенції для педагогічних працівників, оплата праці яких здійснюється за кошти освітньої субвенції.

Наразі Міністерство освіти і науки України має доопрацювати проект Концепції розвитку педагогічної освіти з урахуванням пропозицій, висловлених під час засідання та визначених у рішенні Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.

Аналітичний центр АМУ

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)