Децентралізація дала нові можливості для розвитку Верхнянської ОТГ

Верхнянська ОТГ належить до першопрохідців, які стали на шлях добровільного об’єднання громад, успішно завершили цей процес і уже понад півтора року живуть за новими правилами. ОТГ налічує майже 11 тисяч жителів, її площа становить 140.62 кв. км. Голова Верхнянської ОТГ Микола Філіпович, який виступив ініціатором об`єднання, переконаний, що саме об’єднання громад відкриває нові можливості і перспективи для їх розвитку. У Верхнянській ОТГ вміють ефективно використовувати кошти, які заробила громада. 

Після створення ОТГ бюджет громади зріс у 10 разів. Тобто якщо раніше на всі 12 населених пунктів він становив 4 млн грн, то зараз – 40 млн. Ці кошти спрямували на ремонт доріг, будівництво водогону, капітальний ремонт шкіл, дитсадків та амбулаторій. Здійснили капітальний ремонт в амбулаторії села Довгий Войнилів, відремонтували ФАПи та провели опалення, закупили медтехніку та сумки для медикаментів. Торік в усіх населених пунктах встановили вуличне освітлення. При сільраді створили центр соціальних служб для молоді, територіальний центр допомоги самотнім громадянам, центр надання адміністративних послуг і комунальне підприємство "Верхнянський господар". У Верхнянській школі модернізовано систему опалення з метою енергозбереження, у Станьківській - облаштовано новенький спортивний майданчик.

А ще у кожному населеному пункті після об’єднання вдалося привести до належного стану амбулаторії, оновити будинки культури, відремонтувати частину доріг.

На території ОТГ у селі Збора планують побудувати сонячну електростанцію. У населеному пункті залишилось дуже багато покинутих приміщень. Для будівництва сонячної станції вже знайшли інвестора. Нова СЕС створить додаткові робочі місця та забезпечить додаткові відрахування у сільський бюджет.

А тим часом у селах Верхнянської ОТГ вже почали встановлювати перші міні-електростанції. У селі Негівці Калуського району на Народному домі встановили міні-електростанцію. Сонячні панелі допоможуть, як мінімум, обігріти заклад. Панелі придбані за рахунок коштів місцевого бюджету. Енергію, яку вони видаватимуть, спрямують на потреби закладу та вуличне освітлення. Це дасть змогу зекономити кошти на енергоносії та перекрити витрати на вуличне освітлення в населеному пункті.

Схожа міні-електростанція — на даху школи в селі Станькова. А незабаром аналогічні панелі встановлять й у ще одному селі, що входить до складу ОТГ, — Довгому Войнилові. Тут планують перекривати школу, на що виділено близько 600 тисяч гривень. Загалом у планах — встановлення ще чотирьох міні-електростанцій.

 

 

Область: 
Івано-Франківська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)