05 / Жовтень, 2017

Станом на 4 жовтня комісія при Мінрегіоні погодила 1726 інфраструктурних проектів об’єднаних громад, які будуть реалізовані до кінця цього року за кошти відповідної державної субвенції. Загальна вартість погоджених проектів складає 1,39 млрд грн або 92% від запланованих коштів субвенції на розвиток інфраструктури ОТГ на 2017 рік.
З 366 ОТГ, які цього року отримують інфраструктурну субвенцію, проекти подали 357 громад.
За даними Мінрегіону, усі кошти субвенції розподілили об’єднані громади Закарпатської, Запорізької, Івано-Франківської, Харківської та Чернівецької областей.
Майже повністю кошти розподілили об’єднані громади Донецької, Вінницької (по 1% залишку коштів), Львівської, Миколаївської (по 2%), Кіровоградської, Чернігівської (по 3%), Хмельницької (6%), Житомирської (7%), Волинської, Дніпропетровської (по 8%), Тернопільської та Херсонської (по 9% залишку) областей.
Більше третини коштів субвенції усе ще не розподілили ОТГ Одеської області (залишок 37%).
Жодної заявки досі не надходило від об’єднаних громад Київської області. Для них держава передбачила більше 6 млн грн субвенції на розвиток інфраструктури.
9 об’єднаних громад, які ще не подавали проектів на розгляд Комісії:
  • Лихівська (Дніпропетровська обл.),
  • Чижівська (Житомирська обл.),
  • Калитянська та Пісківська (Київська обл.),
  • Розквітівська (Одеська обл.),
  • Недогарківська, Покровсько-Багачанська, Новоаврамівська (Полтавська обл.),
  • Лопушненська (Тернопільська обл.),
Як повідомлялося, держава надає підтримку об’єднаним територіальним громадам, зокрема у питаннях відновлення та розбудови інфраструктури їх територій. Для цього у Державному бюджеті на 2017 рік передбачено 1,5 млрд грн. Ці кошти спрямують на розвиток інфраструктури 366 об’єднаних громад, створених у 2015-2016 роках.
Питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад врегульовано постановою Кабінету Міністрів України № 200 від 16 березня 2016 року.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)