03 / Жовтень, 2017
У Новій Каховці розпочало роботу оновлене інфекційне відділення Центральної міської лікарні. В урочистому відкритті закладу взяв участь Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, який завітав до Нової Каховки в рамках ювілейного Міжнародного інвестиційного форуму «Таврійські горизонти», що проходив 29-30 вересня. 
«Сьогодні вкрай важливо інвестувати в якість і доступність охорони здоров’я.  Місцеві органи влади створюють якісні заклади охорони здоров’я. І приклад цьому – повністю оновлене інфекційне відділення Центральної міської лікарні», – зазначив Олександр Слобожан.
Доступність, фаховість, якість та новітні технології якраз і відзначатимуть роботу оновленого відділення ЦМЛ, запевнили присутніх на урочистому заході міський голова Нової Каховки Володимир Коваленко та голова Департаменту охорони здоров’я Херсонської облдержадміністрації Віктор Короленко.
Будівля інфекційного відділення є ровесницею міста, тож відкриття закладу в дні відзначення 65-річного ювілею Нової Каховки є знаковою подією та довгожданим подарунком. Адже ремонт, який тривав упродовж п’яти років, був капітальним – тут замінено абсолютно все, починаючи від підлоги до покрівлі, системи освітлення, опалення, водопостачання та  водовідведення, сантехніку та обладнання, меблі. Добудовані додаткові приміщення, облаштовано бокси для хворих. На виконання робіт з міської скарбниці завдяки нарощуванню доходів місцевого бюджету внаслідок бюджетної децентралізації було спрямовано майже 4 млн грн.
Олександр Слобожан разом з іншими почесними гостями переглянув відділення та пересвідчився, які умови створені для пацієнтів – не тільки мешканців Нової Каховки, а й жителів довколишніх населених пунктів. Нині медичні працівники мають належні умови праці, які наближають послуги для населення до європейських стандартів. Наявність такого відділення в комплексі з сучасними нещодавно відкритими після реконструкції кардіологічним та інтенсивної терапії надають Новій Каховці суттєві переваги як центру Таврійського госпітального округу в процесі реформи охорони здоров’я.
 
  
Говорили також і про проблеми. Так, у проекті Держбюджету-2018, який Кабмін вніс на розгляд Парламенту, залишились багато проблемних питань щодо фінансування галузі охорони здоров’я. За словами Олександра Слобожана, обсяги медичної субвенцій з державного бюджету не забезпечують мінімальну потребу в коштах, навіть на захищені статті видатків. У проекті закладено збільшення медичної субвенції на рівні 8%, при тому що вже зараз недофінансування галузі становить  30%.  
Виконавчий директор АМУ також наголосив на тому, що  Уряд передбачив додаткову дотацію утримання закладів охорони здоров’я, але без рівного та справедливого підходу до її розподілу. «У розрахунок включено тільки обласні бюджети, з подальшим перерозподілом коштів облдержадміністраціями на власний розсуд. Це порушує децентралізаційні принципи, адже громади для того й об’єднувалися, щоб мати прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом,  ставить ОТГ та міста обласного значення в залежність від обласної влади», – говорить він. Тому Асоціація міст України наполягає на перерозподілі додаткової дотації на утримання закладів охорони здоров’я, включивши в розрахунки бюджети ОТГ та міст обласного значення.
Олександр Слобожан повідомив, що зауваження та пропозиції Асоціації міст України направлені до  Верховної Ради та Кабміну. «Сподіваємося, що в держбюджеті на наступний рік будуть повністю враховані інтереси органів місцевого самоврядування, і фінансування галузі охорони здоров’я дозволить забезпечити надання якісної медичної допомоги в усіх населених пунктах – від обласного центру до найвіддаленішого села», – наголосив Виконавчий директор АМУ.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)