03 / Жовтень, 2017
Сьогодні Асоціація міст України взяла участь у засіданні круглого столу «Розвиток срібної економіки: активне довголіття, зайнятість», присвяченому Міжнародному дню похилого віку, який весь світ святкує 3 жовтня.
Виступили з вітальним словом заступник Міністра соціальної політики України Наталія Федорович, в. о. Голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко та проректор з науково-педагогічної роботи Інституту підготовки кадрів Державної служби зайнятості Валентина Мельник.
 
 
Учасники засідання обговорювали проблеми та наслідки старіння населення в Україні, найкращі практики впровадження «срібної економіки» (для людей 50+) в світі, соціальний менеджмент і територіальний розвиток та розвиток університетів «Третього віку України».
 
Із виступом щодо старіння населення в Україні виступила начальник Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг Мінсоцполітики Оксана Суліма. Співмодератором заходу виступала заступник начальника Управління у справах людей похилого віку та надання соціальних послуг – начальник відділу реформування та організації надання соціальних послуг за місцем проживання Олена Фартушна.
 
Аналітик Асоціації Миколюк Назар в рамках модулю «Соціальний менеджмент та регіональний розвиток» висвітлив позицію АМУ щодо проблем підтримки людей похилого віку та їх вирішення. За його словами в проблемі розвитку соціального та медичного забезпечення і деінституціалізації можна виділити основні складові: фінансову та кадрову.
Фінансова складова полягає у передачі повноважень на місця без відповідного ресурсного забезпечення. Не можна успішно здійснювати соціальний захист, у тому числі громадян похилого віку, без реальних коштів. Так, на сьогодні Уряд уже на місця передав повноваження щодо фінансування пільгового перевезення та послуг зв'язку (приблизно на 2,5 млрд. грн.) а в 2018 році планує покласти додаткові видатки по пільгам за жкп на суму 7 млрд. гривень.
Також, проблема кадрів, зокрема в селах, селищах та малих містах стоїть надзвичайно гостро. Наприклад, на сьогодні наявна гостра потреба у фахівцях по догляду. Більше того, оскільки законодавчо скасували необхідність трьохрічного відпрацювання випускників вузів, незрозумілим є доля медичного забезпечення у сільській місцевості.
 
В Україні, як і всьому світі, проблема старіння населення надзвичайно актуальна. На сьогодні в Україні 22% населення старші 60 років. За даними ВООЗ до 2051 року кожен третій працівник матиме більше 70 років.
 
За підсумками засідання круглого столу учасники дійшли висновку про необхідність формування відкритої платформи для пошуку шляхів забезпечення розвитку «срібної економіки»  та зворотного зв'язку, масової колективної роботи, по-справжньому інтегрованої мережної організації суспільства в умовах демографічних змін.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)