Маразліївська громада стала першою в Одеській області серед тих, хто розробив власну стратегію розвитку. Стратегія розвитку Маразліївській ОТГ до 2025 року, яка отримала назву «Три кроки до нових горизонтів», розроблялась з липня 2016 року та перед прийнятям на сесії ради пройшла декілька засідань робочої групи та експертних обговорень, публічну презентацію і громадські слухання у ОТГ.
Логіка та сенс утворення об’єднаної територіальної громади – пройти шлях до реально спроможної (самодостатньої) громади з новою якістю життя, новими можливостями на принципах сталого розвитку. Загалом стратегічне завдання Маразліївській об'єднаної територіальної громади – запропонувати свої унікальні можливості і умови для посилення власної конкурентоспроможності та розкриття потенціалу.
У стратегії ОТГ передбачено розвиток та взаємодію трьох ключових компонентів/чинників: економіки, довкілля та соціальної сфери (людський чинник). Взаємозв’язок компонентів проявляється у комплексному, одночасному врахуванні усіх чинників і недопущенні ігнорування кожного при плануванні розвитку об’єкта – громади.
SWOT-аналіз ОТГ, який ліг в основу стратегії розвитку, показав, що громада має всі шанси стати сполучною ланкою, своєрідним містком між курортними зонами, що по сусідству, з одного боку, і аграрними територіями Бессарабії, з іншого.
Серед головних ресурсів розвитку території: наявність працездатного, але сьогодні безробітного населення, яке можна задіяти в будівництві, на сільськогосподарських роботах; екологічно чиста територія, а це в перспективі роздолля для розвитку «зеленого туризму», відродження ремесел, якими здавна володіло місцеве населення (гончарство, ткацтво, вишивка) тощо.
У більш віддаленій перспективі — налагодження міжрегіонального та міжнародного співробітництва. Наприклад, з родичами німців-переселенців з ФРН, які завжди підтримують етнічну рідню. Але цим ніхто ніколи не користувався для загального блага.
Серед основних завдань на найближчі роки, які поставлені перед суспільством, — розробка містобудівної документації, оновлення генплану і формування топографо-геодезичної електронної карти, створення відкритого реєстру земельних ділянок та придатних для інвестування приміщень, запуск малих підприємств з переробки продукції сільського господарства, облаштування комунального ринку по реалізації місцевої сільгосппродукції поруч з трасою Одеса — Рені, організація виставок-ярмарків народної творчості для розвитку місцевого туризма, а також активний розвиток того ж туризму за рахунок історичних квестів і краєзнавчих музеїв (музеїв під відкритим небом).
З метою нарощування інвестиційної діяльності планують зосередити значну частину проектів розвитку громади, у т.ч. спрямування інвестицій, а також увагу підприємців на більш активному використанні автотраси Одеса – Ізмаїл – Рені. Наприклад, громада ставить перед собою завдання із розвитку мережі придорожнього сервісу у складі автозаправних станцій, станцій технічного обслуговування, магазинів, кафе, мотелю і т.п. Також влада планує розробити місцеву програму розвитку туристичної мережі та регулярних заходів для збільшення туристичних потоків до бюджету, зокрема, шляхом створення цілісної мережі відсутніх наразі об’єктів колективного розміщення, у т.ч. готелі, бази відпочинку, підготовлені оселі для гостей та туристів.
Стан доріг є ключовим стратегічним чинником розвитку громади, реалізації інших проектів розвитку, а також залучення інвестицій. Ключовим завданням щодо розвитку транспортної інфраструктури громади у поєднані з придорожнім сервісом є забезпечення надійного, безпечного, ефективного та комфортного для подорожуючих сполучення від с. Монаші (перехрестя автодоріг М-15 та Р-70) до с. Широке та курортних територій с. Лебедівка (Татарбунарського району) і Миколаївка (Білгород-Дністровського району).
Задля розвитку інфраструктури підтримки бізнесу у Маразліївській громаді найближчим часом запропонують об’єднання місцевим підприємцям та фермерам у професійну асоціацію бізнесу. Забезпеченням підготовки проектів розвитку, залученням міжнародної технічної допомоги, супроводженням інвестиційних проектів та впровадженням передових практик сталого розвитку громад будуть займатися новоутворені фонд економічного розвитку громади та Агенціія місцевого розвитку.
Покращення медичного обслуговування населення планують шляхом ремонто-будівельних робіт приміщень закладів охорони здоров’я та комплектування цих закладів необхідним обладнанням та устаткуванням. До слова, вже сьогодні частину ліків для медичних закладів громада закуповує за власні гроші.
За рахунок коштів бюджету зміцнюють і матеріально-технічне оснащення освітніх закладів, на що передбачають видатки на ремонт, енергоефективну модернізаціію та покращення умов навчання з урахуванням створення оптимальної мережі закладів та максимального задоволення потреб громади зараз та у перспективі.
У планах громади — власна пекарня, центр з надання адміністративних послуг, розробка пішоходних та веломаршрутів по території громади, сучасні культурно-розважальні заклади, зокрема у формі молодіжного центру або коворкінговго простору (центру), в якому можна комплексно забезпечувати розвиток та реалізацію ініціатив молоді і не тільки.