В Кременчуцькому Центрі надання адміністративних послуг 29 серпня побували міські, сільські та голови ОТГ, їхні заступники, керівники ЦНАПів Полтавщини. Перейняти цінний досвід представники ОМС змогли під час практикуму із застосування законодавства на тему : «Організація надання адміністративних послуг у громаді. Створення і організація діяльності Центрів надання адміністративних послуг», що відбувся в рамках проекту ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У Кременчуцькому ЦНАПі нині надають близько 200 послуг, з них 70 – в режимі он-лайн. Як розповіла Тетяна Печериця, начальник Кременчуцького ЦНАПу, модератор заходу, завдяки використанню новітніх інформаційних технологій вдалося вивести якість надання адмінпослуг на високий рівень.
– За допомогою інфомату, який знаходиться в приміщенні ЦНАПу, громадянин має можливість записатися на прийом в зручний для нього день і час та отримати необхідну послугу. Крім того, стати в електронну чергу можна через Інтернет з допомогою смартфону, не витрачаючи час на відвідування Центру надання адміністративних послуг. Таким чином «живу» чергу скасовано. Окрім того налагоджений автоматизований друк бланків, планування денного навантаження, діє електронний архів, – наголосила Тетяна Володимирівна.
Варто зазначити, що Кременчуцький ЦНАП має власний портал, на якому можна дізнатися повний перелік послуг, інформацію про них, отримати затверджені бланки для отримання послуг, зареєструватися в електронну чергу.
Нині в місті працюють над створенням ще одного ЦНАПу, під нього перебудовують стару школу в центрі міста. За словами Віталія Малецького, Кременчуцького міського голови, місце розташування нового Центру надання адміністративних послуг надзвичайно зручне для громадян, адже знаходиться він між залізничним вокзалом та автостанцією.
Як наголосила Галина Безносик, виконавчий директор Полтавського регіонального відділення АМУ, питання ЦНАПів нині особливо актуальне для об’єднаних територіальних громад, які на шляху до створення таких центрів. Вона навела приклад Білозірської сільської ОТГ, до якої нещодавно в рамках «Маршруту успіху» їздили представники громад Полтавщини, що на шляху до об’єднання. У Білозірському сільському ЦНАПі вже нині надають понад 100 послуг та збираються розширювати їхній діапазон.