Івано-Франківський центр надання адміністративних послуг вважають одним з найкращих в Україні. Торік він отримав дві нагороди за здобуті перші місця у конкурсі найкращих практик місцевого самоврядування в номінаціях «Центри надання адміністративних послуг» та «Стимулювання економічної активності, створення робочих місць», який провели Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства і Рада Європи, а перед цим посів перше місце в Україні за результатами громадського опитування, в ході якого оцінювали якість надання послуг. Нині тут надають аж 240 адміністративних та дозвільно-погоджувальних послуг й уже майже два місяці виготовляють біометричні паспорти (документи, що дають право на виїзд за межі країни і в’їзд до іноземних держав), які нині неабияк популярні.
Центр надання адміністративних послуг запрацював в Івано-Франківську ще у жовтні 2010-го. За майже 7 років роботи тут є чимало напрацювань щодо організації надання адмінпослуг, а особливо щодо використання сучасних інформаційних технологій. За словами керівника Центру надання адміністративних послуг Богдана Пителя, торік ЦНАП за результатами національного конкурсу найкращих практик місцевого самоврядування посів перше місце в Україні — оцінювали якість і кількість послуг.
Нині тут надають 240 адміністративних та дозвільно-погоджувальних послуг. Прикметно, що 49 адмінпослуг можна замовити онлайн, не звертаючись до Центру, а зайшовши на сайт www.cnap.if.ua. Також є інші електронні сервіси, які дозволяють людям доступно, швидко і без проблем отримувати послуги. На сьогодні тут працює і персональний кабінет мешканця, і код зворотного зв’язку, за допомогою якого людина може перевірити стан розгляду своєї адміністративної послуги, і система смс-інформування. Без перебільшення, вражає система реєстрації на прийом, згідно з якою кожен відвідувач за два тижні наперед може планувати свій візит до ЦНАПу, вибравши конкретні день і годину.
«Торік було відкрито 3 територіальні підрозділи Івано-Франківського ЦНАПу в мікрорайонах міста, зокрема на вул. Івана-Павла II, 4, на вул. Гетьмана Мазепи, 185 і на вул. Галицькій, 124-а, — розповів Б. Питель. — Тобто нам вдалося значно наблизити адміністративні послуги до людей. У територіальних підрозділах можна замовити ще й соціальні послуги, тобто допомогу при народженні дитини та оформлення субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Також у Івано-Франківську доступний такий сервіс, як оформлення субсидій онлайн. Для цього потрібно зайти на сайт Центру і подати документи на їх оформлення. До речі, ця послуга здобула неабияку популярність, адже торік нею скористалося понад 2,5 тис. осіб».
ЦНАП Івано-Франківська завжди крокує в ногу з часом, використовуючи у своїй роботі електронні сервіси. На сьогодні біометричні документи в Україні виготовляє тільки 8 ЦНАПів, у їх числі — й Івано-Франківський, у якому це розпочали робити 19 травня ц. р. Ба більше, послугами щодо їх оформлення можуть скористатися не лише жителі Івано-Франківська, а й всієї України. Як відомо, біометричний паспорт відрізняється від звичайного тим, що в нього вбудовано спеціальний мікропроцесорний чип, який містить інформацію про його власника.
«У 2016 році за сприяння міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа було виділено понад 1 млн. грн. на закупівлю обладнання для оформлення біометричних документів, — розповів Б. Питель. — За кошти бюджету ми закупили 4 робочі станції, з яких 3 здійснюють прийом громадян, а одна видає документів. Щодня ЦНАП приймає від 50 до 70 клієнтів на оформлення біометричних документів. На нині уже оформлено майже 2,5 тис. біометричних паспортів, з яких 50 відсотків припадає на іванофранківців, по 25 — на прикарпатців і жителів з усіх куточків України. Нині є певний ажіотаж щодо оформлення закордонних паспортів, проте у ЦНАПі немає черг, оскільки люди зранку отримують талони на обслуговування у системі електронного регулювання чергою, де вказано конкретні стіл і година, коли їх приймуть. Приймаємо відвідувачів у понеділок і четвер від 9.00 до 20.00 без перерви, у вівторок, середу, п’ятницю і навіть суботу — від 9.00 до 16.00 теж без перерви. Намагаємося робити все для того, аби прийняти якомога більше людей».
Детальніше у статті газети "Галичина"