Понад 600 представників органів місцевого самоврядування та виконавчої влади взяли участь у роботі фахової мережі з питань освіти, культури та спорту Асоціації міст України 15 квітня 2025 року.
Мета засідання:
- знайомство з мультиспортивним проєктом «Шлях чемпіонів»;
- відповіді на актуальні питання підготовки заявки на отримання субвенції для створення сучасного освітнього простору відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2025 № 290;
- інформування про можливості курсу «Бібліотека для здоров’я громад»;
- визначення актуальних проблем у сфері освіти та можливих шляхів їх вирішення.
Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, привітав учасників фахової мережі та звернув увагу, що за результатами роботи фахової мережі формується підсумковий документ для вирішення піднятих проблемних питань.
Олексій Нікітенко, заступник Міністра молоді та спорту України, розповів про формування спортивного резерву завдяки впровадженню в Україні мультиспортивного проєкту «Шлях чемпіонів», яким передбачається створення класів ранньої спеціалізації дітей через обраний вид спорту.
Юлія Буєва, завідувачка сектору ігрових видів спорту Департаменту спорту вищих досягнень Міністерства молоді та спорту України, повідомила, що проєкт «Шлях чемпіонів» - це освітньо-спортивна ініціатива, що поєднує якісний освітній процес із спортивною підготовкою. Мета проєкту, зазначила вона, - створити гармонійні умови для розвитку учнів-спортсменів через збалансований графік навчання та тренувань.
Анна Моренко, консультантка з питань фінансування та матеріально-технічного забезпечення Нової української школи Офісу впровадження НУШ при Міністерстві освіти і науки України, розповіла, як громадам отримати субвенцію для створення сучасного освітнього простору в старшій школі та детально поінформувала, які саме заклади освіти можуть отримати кошти, на що насамперед необхідно спрямувати виділені гроші, а також про алгоритм подачі заявки для участі у проєкті.
Люсьєна Шум, виконавча директорка БО «Благодійний фонд «Бібліотечна країна», презентувала курс «Бібліотека для здоров’я громад», а саме, - як книгозбірні можуть відповідати очікуванням громади і забезпечувати сучасну промоцію важливих соціальних тем.
Ірина Варламова, координаторка проєктів БФ «Бібліотечна країна», розповіла про кроссекторальне співробітництво, яке сприяє розвитку проєкту та розширенню знань у частині громадського здоров’я. Вона надала інформацію щодо алгоритмів створення «Бібліотек для здоров’я громад», поінформувала про його переваги, а також розповіла про бібліотерапію – міждисциплінарну область знань, яка поєднує досягнення медицини, психології, педагогіки та бібліотечної справи.
Михайло Гончар, експерт з питань освіти Асоціації міст України, який модерував засідання, подякував учасникам за активну участь у роботі фаховоі мережі та закликав до подальшої спільної роботи для удосконалення освітнього процесу на всіх рівнях.
Запис засідання з виступами доповідачів та обговоренням питань знаходяться в регіональних відділеннях Асоціації міст України.