20 / Березень, 2025

Матьє Морі, Генеральний секретар Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, 20 березня 2025 року привітав обговорення Проєкту Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні", реєстр. N 4298 у Верховній Раді України та нагадав про необхідність врахування в ньому рекомендацій, які були надані Конгресом у Висновку від 21.02.2024.

Асоціація міст України проаналізувала наданий народним депутатам України законопроєкт реєстр. №4298 й наголошує на порушенні наступних рекомендацій Конгресу Ради Європи в ньому.

1. Проігноровано пункт 27 Висновку щодо призначення голів МДА у результаті конкурсного відбору на посади - поправки №№ 235, 236, 237 народного депутата України В. Безгіна відміняють конкурси на посади голів ОДА та відміняють вимоги до кандидатів на ці посади.
2. Проігноровані пункти 35, 36, 37, 38 Висновку щодо необхідності чіткого розподілу повноважень, без дублювання галузевих і контрольних функцій – поправка № 1607 народного депутата України В. Безгіна зберігає безстроково галузеву компетенцію.
3. Проігноровані пункти 43, 44, 45, 46, 47, 48, 61 Висновку щодо значного розширення форм нагляду.
4. Проігноровано п. 53 Висновку щодо недопущення повноважень голів МДА скасовувати чи зупиняти без суду акти органів місцевого самоврядування - поправки №№ 1613, 1614, 1896 народного депутата України В. Безгіна запроваджують позасудове зупинення актів органів місцевого самоврядування.
5. Проігноровано пункт 59 Висновку щодо обʼєднання великої кількості повноважень МДА в різних сферах всупереч європейському принципу субсидіарності.

Катаріна Матернова, Посол Європейського Союзу в Україні, також зазначила про необхідність максимального обговорення законопроєкту № 4298 під час відкриття Фази ІІІ Програми «U-LEAD з Європою» 18 березня 2025 року.

Асоціація міст України через створення в Проекті Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні", реєстр. N 4298 загрози згортанню результатів реформи з децентралізації звернулась до народних депутатів України про відхилення цього законопроєкту чи суттєвого його доопрацювання.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)